YENİ ÜRÜNLER

EC0-1815V2NAR

Endüstriyel Ürünler tarafımızın omurgasına oturmuş olan Evoc Markası yeni işlemci ailesi için yeni ATX boyuttaki Singleboard Computer i olan 1815V2NAR yi piyasaya sürdü. İntel Q77chisps

Devamı

 • Endüstriyel Otomasyon

  images/industrial.jpg

  Endüstriyel kontrol otomasyon teknolojisi yaygın algılama, kontrol, optimizasyon, planlama, yönetim ve ürün kalitesi ve çıkışı, düşük maliyetli üretim süreçlerini geliştirmek ve güvenliğini sağlamak için karar mekanizmalarında kullanılır.

  Endüstriyel Otomasyon
 • Ulaştırma

  images/transport.jpg

  EVOC araç-üstü iletişim sistemi, istasyon otomatik kontrol sistemi, entegre bir sevk sistemi ve aralık sistemi incelenmesi ve tamir içerir. Tüm dünyada, daha fazla ve kentsel raylı sistem hatları veya planlanmış ve inşa edilmektedir, bu nedenle büyük gömülü otomasyon ürünleri bu alanda ihtiyaçolacağı tahmin edilebilir.

  Ulaştırma
 • Telekom ve Ağ

  images/telekom.jpg

  Telekomünikasyon sektörünün hızlı büyümesi iç operatörleri güvenli, istikrarlı, verimli ve güvenilir bir bilgi sistemi oluşturmasını gerekli kıldıAğ güvenliği sistemi sürekli ve güvenilir bir şekilde çalıştırmak, böylece yanlışlıkla veya kötü niyetli bir yıkım, değişiklik veya açıklama ağ sistemi donanım, yazılım ve veri koruma anlamına gelir,

  Telekom ve Ağ
 • Elektrik

  images/electric1.jpg

  Elektrik talebinin, ev aletleri, ofis ekipmanları, endüstriyel makine işletmek ve hem yurtiçi ve hem de ticari aydınlatma, ısıtma,yemek pişirme ve endüstriyel prosesler için yeterli enerji sağlamak amacıyla elektrik ihtiyacını türetilmiştir

  Elektrik
 • Olimpiyatlar

  images/olimpic.jpg

  Yer yönetimi, stadyum güvenlik ve etkili bir kalabalık ve erişim kontrolü, video gözetleme, elektronik bilet, elektrik donanımları izleme, yangın izleme, parmak izi tanıma, yüz tanıma, akıllı turnikeler ve dahil olmak üzere çeşitli seçenekleri, güvenilir, etkili ve kullanımı kolay taşınabilir bir sistem gerektirir.

  Olimpiyatlar
 • Bankacılık ve Ticaret

  images/banking.jpg

  Bilgisayar ve iletişim teknolojileri, bankacılık verileri almak ve işlem yapmak ve bir banka ya da diğer finansal hizmet sağlayıcıları ile doğrudan bir telekomünikasyon şebekesi üzerinden uzaktan işlemleri başlatmak için kullanılması gerekmektedir.

  Bankacılık
 • Petrol

  images/petrol.jpg

  . Petrol endüstrisi, global arama ,çıkarma rafineri, petrol ürünleri taşıma ve pazarlama süreçleri içerir. Sektörün en büyük hacimli ürünleri, akaryakıt ve benzin dir.Petrol, aynı zamanda, ilaç, solventler, gübre,tarım ilaçları, ve plastik de dahil olmak üzerebirçok kimyasal ürünler için hammaddedir.

  Petrol
 • Tıbbi Bakım

  images/medical.jpg

  Tıbbi cihazlar tıbbi durumların tanı, izlenme veya tedavisine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu cihazlar, genellikle sıkı güvenlik standartları ile tasarlanmış ve akıllı ürünlerle tanıtılmaktadır. Bir gömülü sistem kendi kontrolü altında cihaz gömülü olması için yeterince küçük ve kompakt olmalıdır. Bu kullanıcı arabirimleri sağlar, yönetim bilgi giriş ve çıkışı sağlar,teçhizat monitörleri ve akıllı ve maliyet etkin çözümler sunmaktadır.

  Tıbbi Bakım
 • Oyun Endüstrisi

  images/gaming.jpg

  Oyun endüstrisi sadece yerleşik (normal) ya da online gazinolar, milli piyangolar veya bingo salonları değildir. Bugünkü eğlence endüstrisi , sinema endüstrisine benzer.Bugün , oyun en hızlı büyüyen eğlence türü ve oyun makineleri de yenilikçi teknolojiler geliştirmekte olup durmadan güncelleştirilmesi gerekir. .

  Oyun Endüstrisi

ULAŞIM

Ulaşım, ekonomik büyüme ve küreselleşme önemli bir rol oynar, çünkü daha iyi ulaşım,daha fazla ticaret ve insanların daha fazla yayılmasını sağlar. Ekonomik büyüme her zamantaşıma kapasitesini ve rasyonellik artan bağımlı olmuştur. Ayrıca uzmanlaşma için bir zorunluluk --- ürünlerin üretim ve tüketim farklı yerlerde meydana sağlar.
Ulaşım, hava, demiryolu, yol, su, kablo, boru hattı ve uzay gibi çeşitli modlar tarafındanyapılır. Entegre bir trafik sistemi, demiryolları diğer taşıma modları üzerinde avantajlara sahip öncü bir rol oynamaktadır. Demiryolu otomatik kontrolü için tasarlanmıştır EVOCKullanıcı EIPs (Akıllı Platformlar Gömülü), araç-üstü iletişim sistemi, istasyon otomatik kontrol sistemi, entegre bir sevk sistemi ve aralık sistemi incelenmesi ve tamir içerir.
Büyük ve orta ölçekli şehirlerde, raylı sistem, kentsel trafik sistemi optimize etmek içinönemli bir yoldur. Tüm dünyada, daha fazla ve kentsel raylı sistem hatları veya planlanmış ve inşa edilmektedir, bu nedenle büyük gömülü otomasyon ürünleri bu alanda ihtiyaçolacağı tahmin edilebilir. Kentsel raylı entegre otomasyon kontrol sistemi, istasyonugüvenlik sistemi, sevk sistemi, gözetim sistemi, algılama ve bakım sistemi içerir.

Havaalanları 'CUSS sistemi için EIP Çözüm

Sistem Giriş

Havayolu endüstrisi istatistiklerine göre, küresel hava trafiği son yıllarda büyüyen, ve 2008 yılından bu yana her yıl% 6 oranında artacağı tahmin edilmektedir, ancak havayolu şirketlerinin karlılık, son yıllarda hızla artan yakıt maliyetleri nedeniyle engelli . Böyle bir bağlamda, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), havayolu şirketlerinin işletme maliyeti azaltmak, yolcu taşıma için havaalanı süreçlerin karmaşıklığı basitleştirmek ve hizmet kalitesi verimliliği artırmak amacıyla İş (StB) programı basitleştirin başlattı . Bunun için, Ortak Kullanım Self-Service (CUSS) ürünleri, havayolu şirketlerinin ilk tercihi haline gelmiştir .

Havaalanında CUSS makine geleneksel manuel hizmeti farklı, yepyeni bir servis modu. CUSS makine otomatik olarak okuma yolcu ikinci nesil kimlik kartı ile veya cep telefonu saklanan iki boyutlu bar kod görüntü tarayarak uçuş numarası ve ilişkili bilgileri anlatmak olacak, ve sonra yolcu koltuk numaraları seçin ve biniş kartı yazdırmak . ve istemleri aşağıdaki fatura. Bu self-servis usulü, yolcu bekleme süresini azaltmak ve do-it-yourself servis modu yeni bir marka sağlamak için yardımcı olur . Yolcular, aynı zamanda mükemmel prim self-servis tecrübesi ile bunları sağlamak koltuk numaraları seçmek için izin verilir. CUSS StB programın gereklerini bir araya geldi.

Çalışma Prensipleri

EVOC bir havaalanı ile donatılmıştır MEC-9002 CUSS cihazlar için kontrol birimi olarak kutu PC. Bu üst tabaka ile ağ bağlantı noktası üzerinden iletişim kurar.Kutu PC seri port (ikinci nesil kimlik kartı okuyucu, pasaport okuyucu, iki boyutlu barkod okuyucu, üyelik kartı okuyucu, vb) tarafından kontrol edilir. Biniş kartı yazdırmak için küçük bir yazıcı kullanır. VGA ekran bir işletim arayüzü olarak hizmet veren ve DVI bağlantı noktası, video reklamlar oynamanıza izin veriyor .Bu şekilde, minimum işgücü maliyeti ile maksimum iş kar sağlar.

Sistem Şeması

Sistem Yapılandırması

İşlemci: Standart konfigürasyon Intel Pentium Dual-Core E2160 1.8G
Hafıza: Standart yapılandırma 1.0G
İşletim Sistemi: Win2000 ve Win XP
Özellikleri Mec-9002 :
LGA775 paketindeki Intel ® Pentium ® D ve Core 2 Duo serisi mikro işlemci, destekler
Destekler 2 x DDRII DIMM, 4.0G için bellek;
1 x 40-pin standart IDE portu, 4 adet SATA bağlantı noktası, 1 x CF yuvası.
3 x PCI genişleme yuvası, 1 x PCI-E genişleme yuvası sağlar;
Bir anahtar kurtarma fonksiyonu destekler;
10 x COM, 6 adet USB, 2 x 1000Mbps ağ bağlantı noktaları, çift DVI ve VGA ekran destekler.

Sistem Değerlendirme

MEC-9002 tam havaalanlarında CUSS makine sistemi ile eşleşir. Bu toplantı çok sayıda seri port taleplerini, çift ekran ve genişleme kartı en çevresel aygıtlar üzerinden kontrolü, Birden Fazla Seri haberleşme portu, üç adet PCI genişleme yuvası ve bir PCI-X 1 genişleme yuvası sağlar. MEC-9002 kompakt mimarisi ile tasarlanmış ve ben vardır. işletme ve bakım için uygun ön panel G / Ç bağlantı noktaları ve fonksiyon tuşları.


Metro AFC Sistemi EIP Çözüm

Sistem Giriş

Son yıllarda hızlı bir ekonomik gelişme ile, raylı sistem, kentsel trafik sisteminin önemli bir bileşeni olarak çok hızlı gelişiyor. Kentsel raylı sistem, yüksek yolcu taşıma kapasitesi ile güvenli, konforlu, hızlı, dakik, çevre dostu ulaşım türüdür .EVOC endüstriyel PC ler PIDS (Yolcu Bilgilendirme ve Yön Sistemi), AFC (Otomatik Ücret Toplama uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır ), Ana Kontrol, Taşıma Gözetim ve vb. Bunların arasında, AFC sistemi raylı informatization düzeyini temsil eden en önemli bileşeni.

AFC Bileşenleri

Bilgisayar, iletişim, ağ ve otomasyon teknolojisi dayanarak, AFC bilet otomat, bilet kontrolü, ücreti hesaplama, ücret toplama, istatistik, takas, yönetim ve dahil olmak üzere tüm sürecin otomasyonu gerçekleştiren bir sistemdir. Böyle AFC sistemleri son derece gelişmiş ve yaygın kentsel raylı sistem için uygulanan olmuştur. Akıllı kartlar yaygın trafik sistemi kullanılabilir.
AFC sistemi beş hiyerarşik seviyeleri, yani biletleri, istasyon terminal ekipmanları, istasyon bilgisayar sistemi, merkezi bir bilgisayar sistemi ve takas sistemi oluşur. Bu hiyerarşik yapı, raylı sistem özelliklerine göre ayrılır .Fonksiyonları ve her düzeydeki gereksinimleri şu şekilde açıklanmıştır:

1. Seviye: bilet yolcu tarafından düzenlenen ödeme kanıtıdır. Fiziksel özellikleri, elektriksel özellikleri, dosya organizasyonu ve güvenlik mekanizması, ön ödemeli kartlar ve tek bilet için öngörülmemiştir .

2. Seviye: Terminal ekipman her istasyon salonu yüklü ve yolculara hizmet bilet sağlar. Terminal ekipmanı ve işleyişi için teknik gereksinimler, bu düzey için düzenlenir.

3 üncü Seviye: istasyon bilgisayar sisteminin ana işlevi, 2. seviye terminal ekipmanlarının durumunu izlemek ve bilet veri ve istasyon denetim verilerini elde etmek için . Bu düzey için öngörülen sistem veri yönetimi, operasyon yönetimi ve sistem bakım için teknik gereksinimler.

4. Seviye: bilet veriler ve bu demiryolu hattı AFC sistemi denetim verileri elde demiryolu hattı merkezi bilgisayar sisteminin ana işlevi, ve uzlaşma için kentsel raylı takas sistemi veri iletimi için. Yönetimi, operasyon yönetimi ve sistem bakım bilet için teknik gereksinimler, bu düzey için öngörülmemiştir.

5 inci Seviye: takas sisteminin ana işlevi, takas ve uzlaşma için AFC sistemi veri ve veri denetim bilet kazanmak, AFC sistemi tüm işletim parametreleri birleştirmek ve AFC sistemi, akıllı kart takas sistemi bağlamak . Yönetimi, operasyon yönetimi ve sistem bakım bilet için teknik gereksinimler, bu düzey için öngörülmemiştir.

Sistem Prensibi

AFC sistem otomatik olarak şarj etme, yerleşme ve hesap paylaşımı entegre bir çözüm. EVOC endüstriyel PC ler öncelikle Otomatik Kapı Makinesi (AGM) ve Bilet Satış Makinesi (TVM) kullanılır. Çoklu seri port bilet giriş, temassız IC kart, mesaj ekranı, blok kontrolör, merkezi kumanda ve alarm da dahil olmak üzere, AGMsistemi gereklidir. Ağ arabirimleri, USB arabirimleri ve sistem terminalleri, bilgi iletişimi için de ihtiyaç vardır .

Çoklu seri port bilet girişinde, iletişim-IC kart, mesajları için ekran, blok ekipman için kontrolör, merkezi kumanda ve alarm da dahil olmak üzere AGM sistemi gereklidir. LAN portu, USB arabirimleri ve sistem terminalleri de bilgi iletişim için ihtiyaç vardır.

Sistem Yapılandırması

1) Bilet Satış Makinesi: SPC-0501
Anakart: ECS 1717CLDNA (DT)
İşlemci: Tümleşik Celeron ® M 1.0GHz, (Celeron ® M800MHz, Pentium ® M1.4G uyumlu)
Bellek: Dahili bellek 512MB, 1GB SO-DIMM yuvası genişletilebilir bir adet 200-pin .
Depolama: 2 x CF portu, 2 adet SATA HDD.
IO Arayüzü: 12 x RS232, 2 x RS232/422/485, 6 x USB, 16-kanal Dijital IO.
2) Bilet Denetleme Kapısı: MEC-3003
İşlemci: ULV Celeron ® M 600MHz (Pentium ® M ile uyumlu)
Bellek: 1GB genişletilebilir Bir 200-pin SO-DIMM yuvası.
Depolama: 44-pin IDE portu dizüstü HD 80G, seçim için CF kart.
İşletim Sistemi: WinXP, XPE, Linux ve diğer gömülü işletim sistemi.

Özet

Metro ve hafif raylar dünya çapında çok hızlı gelişmekte olduğu için, AFC sistemi otomatik raylı sistemlerin dönüşüm ve bilgi tabanlı olanlar için son derece tavsiye edilir .

Araç Performans Test Sistemi

Sistem Giriş

Otomobil Agrega Fonksiyonu Performans Algılama Sistemi (AAFPDS) demontaj olmadan otomobil tespit ve teşhis etmek için modern bir algılama teknolojisi, elektronik teknolojisi ve bilgisayar uygulama teknolojisi kullanan bir otomobil algılama sistemi . Bu otomobillerin performansını değerlendirmek için tüm parametreler ve olası hataları tespit ve teşhis edebilir.

AAFPDS dinamikleri, ekonomi, güvenilirlik, çevre ve otomobil güvenliği yönetim inceler, aynı zamanda aktif otomobil hizmet kalitesi ve teknik durumunu değerlendirir. Ağırlığında, fren, hız, egzoz gaz ve duman, ışık ve ses test cihazları bağlı endüstriyel PC s Test cihazları gelen tüm sinyaller dijital sinyaller ana bilgisayara aktarılır ve saklanır toplanan ve dönüştürülür. Test raporu elde edilen verilere göre yapılır ve sorgu veri analizi ve istatistik fonksiyonları verilmektedir. Tüm sistem otomatik yönetim ve bilgi paylaşımı otomobil güvenlik denetim gerçekleştirmektedir.

Çalışma Prensipleri

Test hattı üç evreye ayrılır. İkinci aşamada ise eksen ağırlık ölçüm platformu ve test platformu fren fren performansını test etmek için ilk aşamasının görev, gaz ve şasi otomobil egzoz, hız test etmektir . Üçüncü aşamada test öğeleri özellikle sideslip, aydınlatma, ses seviyesi ve böylece içerir. Otomobil test çizgisi üzerinde test edilirken, sürücü, ister göre çalışması için gerekli olan
LED dot-matrix ekran. Test tetikleme sinyalleri fotoelektrik anahtarları tarafından sağlanmaktadır.

Test akışı aşağıdaki gibi gösterilir. Birincisi, test edilecek tüm otomobil kuyruk için bilgisayarda oturum açmanız gerekir. Ilk istasyon boşta ise, bir otomobil test önerecektir. Sürüş aks hız testi tezgah ulaştığında, kaldırıcı, ana kontrol bilgisayarı tarafından aşağı indirdi ve hız testi ekranda görüntülenir ister olacaktır . Normalde, 40km / h test sürücüsü, 40km / h hız ayarlamak için gerekli olduğu, verilen, ve tam hızı bilgisayar tarafından kaydedilir . Testten sonra, lastikleri, otomobil sonraki istasyona girmek için izin, kaldırıcı tarafından serbest olacak . Ikinci istasyonu esas olarak fren testi, tek aks rulo zıt kuvvetler tipi fren test cihazı ve ana kontrol bilgisayarına gelen sinyaller tarafından kontrol edilen elektrik kabini, motor tarafından tahrik olduğu ana cihaz içerir. Üçüncü istasyonu esas olarak bir aydınlatma cihazı ile yapılır aydınlatma testi içerir. Otomobil sürülür sideslip testi yapılır. Tüm testler yapıldıktan sonra, ana kontrol bilgisayarı belirli bir formatta veri baskı ve gelecek alımı için veritabanında depolamak veri işleme bilgisayar tüm verileri iletecektir. Bir otomobil daha yüksek verimlilik için aynı anda test edilebilir.

Sistem Şeması

Parça Fonksiyonları:

1) Giriş alt sistemi
Bilgisayar ağı test sistemi başlangıç ​​olarak, oturum açma işlevi, esas olarak test edilecek otomobil kayıt ve testler için gerekli parametreleri sağlamak.

2) görünüş sorgu Karşılaştırma fonksiyonu
Görünüm GA468-2004 şartlarına göre test istasyonu otomobil görünümünü kontrol etmek için ağırlıklı olarak. Kasanın görünümü ve dinamik öğeleri tek tek test edilir ve tüm sonuçlar bilgisayarda saklanır.

3) Online çizelgeleme fonksiyonu
Oturum açtıktan sonra, online zamanlama fonksiyonu otomobil giriş ve görünüm testi geçti zamanlama ve tam karşılık gelen test öğeleri.

4) Ölçüm ve test maddeleri için kontrol fonksiyonu
Ölçme ve kontrol yazılımı test hattı temel birimidir. İşlevi, mekanik eylemler, durum sinyalleri, veri almak ve böylece on-off giriş ve çıkış kontrolü, tespit etmektir . Yazılım test ve GA468-2004 ve GB7258-2004 göre hız ölçer, egzoz gazı, duman donukluk, farlar, ses seviyesi, sideslip, eksen ağırlığı, fren, şasi ve diğer öğeleri kontrol edebilirsiniz. Yazılım ile, operatör yardımcı işlemi aracılığıyla yönlendirilir ve gerçek zamanlı bir şekilde test sonuçlarını belirler .

5) Ana kontrol fonksiyonu
Ana kontrol fonksiyonu normal olarak ana kumanda yerine, endüstriyel bilgisayar, genellikle yüksek performans, aynı zamanda test hattı sunucusuolarak hizmet vermektedir. Ana kontrol fonksiyonu, tüm test hattı, kontrol ve zamanlama sentezlemek ve veri depolamak için öncelikle .

6) Veri yönetimi
Veri yönetimi, esas olarak, sorgu ve istatistik test verilerinin yanı sıra, sistem kurulumu içerir.

7) Esnek kalibrasyon fonksiyonu
Bilgisayar ağı test sistemi, esnek ölçüm ve denetim fonksiyonu ile verilir ve her bir alt sistemi kendi kendine kalibrasyon yapmak mümkün olacaktır. Kalibrasyon programının ana hedefi, sıfır noktasına çıkış, A / D değeri ve her kontrollü cihazın her bir analog çıkış kanalı kalibrasyon değeri görüntülenir kalibrasyon arabirimleri, kontrollü test cihazları ölçülen değerler sağlar ve sıfır kalibrasyon ve kurtarma işlemi sağlar.

8) Hata kendi kendine teşhis, analiz ve gösterge
Bilgisayar ağı test sistemi analiz eder ve gösterir ve sorun giderme kullanıcılara yardımcı, zaman içinde kendi hataları bulmak olacaktır. Sistemi, çalışırken, kendi kendine tanı ve akıllı kart hataları, fotoelektrik anahtarları, sensörler ve test sisteminin düzgün çalışması için devreleri göstergesi yürütür.

9) İzleme fonksiyonu
Izleme fonksiyonu, otomobil sahipleri ve yönetim departmanı test süreci haberdar olabilir, böylece her istasyonu ve otomobil test durumunu çalışma durumunu izlemek için öncelikle .

10) yol testi için veri giriş fonksiyonu
Otomobil doğrudan test hattı test ya da test sonucu tartışmalı ise, bir yol testi yapılacaktır . Fren mesafesi, MFDD, koordinasyon zamanı, frenleme istikrarı ve yol testi denetleyicisi gibi bilgiler bilgisayar girmiş ve veritabanında saklanır.

Sistem Yapılandırması

Ana Bilgisayar
Şasi: IPC-810A/6113LP4/7271AT
Anakart: FSC 1812V2NA Tam boyutlu CPU Kartı
TM İşlemci: LGA775 Celeron ® / Celeron ® D / Core 2 Duo işlemci
Bellek: 4 GB'a kadar 533/667/800MHz DDR2 bellek desteği
Tümleşik Video: İki VGA bağlantı noktası, çift ekran için izin
HDD Arayüzü: SATA II.
I / O Kartı: PCL-725
A / D Kartı: PCL-813
Giriş bilgisayar, yönetim bilgisayarı
Şasi: IPC-810A/6113LP4/7271AT
Anakart: FSC 1812V2NA Tam boyutlu CPU Kartı
TM İşlemci: LGA775 Celeron ® / Celeron ® D / Core 2 Duo işlemci
Bellek: 4 GB'a kadar 533/667/800MHz DDR2 bellek desteği
Tümleşik Video: İki VGA bağlantı noktası, çift ekran için izin
HDD Arayüzü: SATA II.
EVOC DI / DO kurulu modeli PCL-725 geçiş sinyallerinin tüm giriş ve çıkış cihazları kullanılır. A / D kurulu PCL-813 modeli sitesinde analog sinyaller elde etmek için kullanılır. Giriş ve çıkış sinyalleri bu iki veri toplama kartları aracılığıyla bilgisayara bağlı. Arayüz kartları, özel bir kontrol kabinine yerleştirilmiş olabilir . LED ekran, ana kontrol bilgisayarı bağlamak için bir seri kart kullanır.

Sistem Değerlendirme

AAFPDS, bilgi, donanım ve yazılım kaynaklarının paylaşımı mümkün kılan, otomobil test ağ ulaşır . Trafik yönetimler zamanında farklı bölgelerde otomobil bilgilerini haberdar böylece ülke genelinde tüm otomobil toplama işlevi performanslı bir algılama istasyonları, bir geniş alan ağı oluşturacak şekilde bağlanır .

Hareketli Yük Araç Algılama Sistemi Trouble (TFDS)

Sistem Giriş

Hareketli tren için gerçek-zamanlı hata tespiti yapmak ve hata algılama hızı, başarıyla uygulanan Hareketli Yük Araç Algılama Sistemi (TFDS) Trouble yükseltmek için tren denetim enstitüleri yardımcı olmak amacıyla. TFDS sistemi, yüksek hızlı dijital görüntü toplama, toplu görüntü verilerini ve hassas konumlandırma örüntü tanıma teknolojisi gerçek zamanlı işleme entegre bir akıllı sistem . TFDS bir uygulama "bilgisayar tabanlı algılama, manuel bakım", "manuel algılama ve bakım" geçiş gerçekleştirmektedir . Bu tren denetçisinin emek yoğunluğunu azaltır, ulaşım verimliliği artırır ve taşıma güvenliğini sağlar .Burada, yapay görme teknolojisi, dinamik, güvenli tren seyahat için gerekli kilit parça tespiti için kullanılır.

Sistem Prensibi

TFDS sistemi, hareket halindeki bir trene görüntüleri toplamak için yüksek hızlı video kameralar kullanır, analiz ve süreçleri onlara trenin hızı ve türünü anlamaya bilgisayar kullanarak, trenin en önemli parçaları görüntüleri saklamak ve onları bilgisayarlarda gösterilecek yanı sıra, onları baskı ve iletir. Ayrıca, kusurları, kırık, kayıp ve diğer hataları tren parçaları ve aksesuarları, bilgisayar destekli bir şekilde tespit edilebilir, böylece dinamik tren kalite kontrol etmek için.

Pist görüntü toplama istasyonu ve tren test merkezi sistem iki parçadan oluşur.Pist görüntü toplama istasyonu, tekerlek sensörü (alnico), otomatik araç tanımlama sistemi, ön uç bilgi işlemci, görüntü sunucusu, yüksek hızlı görüntü toplama ekipmanları, ışık kaynağı tazminat ekipmanları, pist ekipman koruması cihazı ve şebeke transmisyon ekipmanları oluşur . Tren test merkezi ağ transmisyon ekipmanları, ağ sunucusu ve görüntü tarama terminali oluşur.

Sistem Şeması

Sistem Ana Fonksiyonlar

1) otomatik olarak çekim ve, direksiyon Boji, fren cihaz ve trenin kanca tampon mekanizma gibi kritik parçalarının görüntüleri seçerek .
2) görüntü analizi ve insan-makine işbirliği ile ilgili hataları bulmak.
3) tren sayısı, tipi ve modeli otomatik olarak belirlenmesi ve akslar ve arabaları sayma .
4) Otomatik olarak çalışan bir trenin hızı algılama .
Otomatik Ekipman Kimliği (AEI) sistemi doğrudan 5) Okuma tren numarası bilgileri.
6) Otomatik Tren Denetim Enstitüsü sık sık kullandığı raporlar oluşturmak .
7) Akıllı bazı hataların belirlenmesi.
8) gözetleme ve algılama bilgi paylaşımı gerçekleştirilmesi.

Sistem Yapılandırması

Görüntü elde etmek için Yapılandırma
Şasi: IPC-810B / 6114P4A/7270ATX
Anakart: FSC 1814V2NA Tam boyutlu CPU Kartı
Aksesuarlar: LGA755 Core TM 2 Duo İşlemci / DDRII 667 2GB/160G
Senkron kontrolü için Yapılandırma
Şasi: IPC-810B / 6114P4A/7270ATX
Anakart: FSC 1812V2NA Tam boyutlu CPU Kartı
İşlemci: LGA775 Celeron ® / Celeron ® D / Core 2 Duo işlemci destekler .
Bellek: 4 GB'a kadar 533/667/800MHz DDR2 bellek desteği
Tümleşik Video: İki VGA bağlantı noktası, çift ekran için izin
HDD Arayüzü: SATA II Sistem Değerlendirme

Sistem Değerlendirme

TFDS uygulaması manuel arıza tespiti emeği azaltır ve "makine algılama" "manuel algılama" geçişin sağlanması, algılama verimliliğini artırır. Sistem benimseyen EVOC FSC 1814V2NA cpu kartı , görüntü aktarım hızı sağlayan "target =" _blank "> tam boyutlu bir resim koleksiyonu için onboard grafik kartı ile CPU kartı tren denetim sistemi yaygın, demiryolu sektöründe uygulanan bilgi tabanlı ve modern.

Otomotiv Elektronik EC4 1641CLDNA Uygulama

Sistem Giriş

Otomotiv, elektronik, hızlı bir büyüme endüstrisi . Çin, otomobil endüstrisinin hızlı bir gelişme ile otomotiv elektroniği talebi önemli ölçüde artacaktır . Aynı zamanda, özel otomobil miktar artış otomobil navigasyon ürün talep hızlandırır.Bu nedenle, şimdi, navigasyon ürünleri geliştirmek ve iletişim, navigasyon, eğlence ve bilgi ekranı, hız, sıcaklık, petrol ve otomotiv elektroniği içine tamamen işletim durumunu sensörler aracılığıyla elde edilir entegre etmek zamanı gelmiştir .

Otomotiv elektronik ürünler, çevre adaptasyon (yüksek sıcaklık, nem ve titreşim direnci) ve mekanik özellikleri yüksek mukavemet özelliği olmalıdır . Diğer taraftan, otomotiv elektroniği ürünlerinin kullanımı, otomobil electronicization geliştirilmesi ve desteklenmesi ile büyük bir artış vardır . Buna ek olarak, otomotiv, elektronik ürünleri minyatürleştirme ve hafif özellikleri ile sağlanmalıdır.

Otomotiv Elektronik Yapısı

Otomotiv, elektronik yapısı, özellikle CPU (Central Processing Unit), gösterge ünitesi, GPS (Küresel Konumlama Sistemi), GSM (Mobil İletişim için Küresel Sistem), alarm sistemi, oto dikiz radar, otomotiv eğlence sistemi, durum göstergesi ve böylece oluşan .

Blok Diyagramı

GPS modülü, GPS uydu sinyalleri almak ve araç terminali mevcut durumu elde etmek için kullanılır . Uygulanan GPS modülü, invertör, sinyal kanalı, mikro işlemci ve depolama birimi oluşur . Yer koordinatları, GPS modülü ile ana denetleyici seri port üzerinden gönderilir . Ana denetleyicisi aynı zamanda GPS modülü durumunu ve çalışma modunu kontrol etmek için GPS modülü için gönderir. GPS uydu sinyalleri almak için özel bir GPS anteni ile GPS modülü donatılması gerekiyor. Genellikle, en az üç uydudan sinyaller kesin bir pozisyon bulmak için ihtiyaç vardır. Anten, daha iyi bir konuma performans elde etmek için otomobil çatı konulmalıdır .

GSM modülü rahatlıkla iletişim için GSM şebekesinin kullanılmasını sağlar ve bağlı ve seri port aracılığı ile kararlı bir baud hızında ana denetleyicisi ile bildirilir. Ana denetleyicisi aynı zamanda amacıyla AT mesaj gönderebilir, veri iletimi ve GPRS kullanarak sesli iletişim yapmak için GSM modülü kontrol etmek mümkün . GSM modülü ve SIM kart arasında veri iletişimi SIMCLK ve SIMDATA üzerinden yapılır.Mesaj gönderme ve alma arasındaki zaman aralığını kontrol etmek için, aynı telekom operatörü tarafından sağlanan SIM kartları seçmek için daha iyidir. GPRS gerekli destekler ve GPRS fonksiyonu kullanarak GPRS servisi etkinleştirilmiş olmalıdır SIM kart. GSM modülü ayrıca iki mikrofonlar, iki hoparlör ve bir zil destekler. Bir mikrofon ve hoparlör, otomotiv telefon işlevi uygulamak için kulaklığı kulaklık ele bağlanabilir .

Araba ters radar, yani görsel araç geri yardım sistemi, video kamera, bagaj tutun kapağı veya tampon yüklü olduğu ve bu sürücüleri görebilirsiniz böylece sürer video bulaşan ve sürücü koltuğu, ön elektronik ekranda görüntülenir arka açıkça elektronik ekran üzerinden görüntüleyebilirsiniz. ters, gece görüş problemleri ve benzeri çözer. Çeşitli sistemleri ve ekipmanları radar (lazer ya da ultrasonik) mesafe ölçme ilkesi temelinde üretilen bir otomobil yaygın olarak kullanılmaktadır. Engelleri yaklaşırken yapılan dalga kaynağı ve tam bariyerler arasındaki mesafeyi ölçmek için kullanılan olabilir ve sürücüleri veya mesafe uyarı görsel aralığında metre mesafe sayısal olarak gösterilir . Bazen bu iki yöntemden de uygulanır.

Otomobil durumunun tespiti test öğeleri hız, mesafe, dönüş hızı, yağ basıncı, hava basıncı, su sıcaklığı, yakıt ve şarj metre ve böylece içerir. Donanım platformu, sistem yazılımları ve uygulama yazılımı: yapısı üç bölümden oluşmaktadır.

Sistem Gereksinimleri

1) Yüksek stabilite ve sıcaklık değişimi için uyarlanabilir.
2) Anti-manyetizma ve anti-vibrasyon iyi performans ölü durdurmak kaçınılmalıdır.
Dikkat edilmesi kolay değildir 3) terminal ekipmanlarının beri Küçük boyutu otomobil yüklü olması gerekmektedir.
4) kolay kullanım düğmeleri ve dokunmatik ekran, sürücü kolaylık sağlamak için ekranda sağlanmaktadır .
5) Yüksek işlem hızı yüksek veri işleme hızı, veri yukarı ve aşağı iletim süreci gereklidir .
6) Yüksek ölçeklenebilirlik: terminal ekipmanlarının gelecekte tamamen yerini olmadan yükseltilmiş olabilir.

Sistem Gereksinimleri

1) Yüksek stabilite ve sıcaklık değişimi için uyarlanabilir.
2) Anti-manyetizma ve anti-vibrasyon iyi performans ölü durdurmak kaçınılmalıdır.
Dikkat edilmesi kolay değildir 3) terminal ekipmanlarının beri Küçük boyutu otomobil yüklü olması gerekmektedir.
4) kolay kullanım düğmeleri ve dokunmatik ekran, sürücü kolaylık sağlamak için ekranda sağlanmaktadır .
5) Yüksek işlem hızı yüksek veri işleme hızı, veri yukarı ve aşağı iletim süreci gereklidir .
6) Yüksek ölçeklenebilirlik: terminal ekipmanlarının gelecekte tamamen yerini olmadan yükseltilmiş olabilir.

Anakart Seçimi

EVOC anakart EC4-1641CLDNA ve 6.4 "TFT LCD yerleşik düşük güç tüketimli işlemci, bellek ve CF kart avantajı ile seçilir.
Anakart entegrasyon, küçük boyutu, yüksek yeteneği ve sağlanan PC/104 yuvası aynı zamanda otomotiv sistem gereksinimlerini karşılamak, titreşim önleyici, anti-manyetizma ve istikrar performansını artırır.
Özellikleri: 1GB anakart AMD, board DDR DIMM SDRAM yuvası ile yapılandırılmış LX800 uyumlu AMD LX700 Standart kurulu ile yapılandırılmış Standart kurulu ,
PC/104 ve bir PC/104-PLUS genişleme veriyolu günü
Entegrasyon LX800: VGA & TTL LCD ve LVDS
Bir Tip I / II Compact Flash arabirimi
İki adet 10/100 Mbps Ethernet denetleyici
Standart AC'97 board ses kartı

Özet

EIP (Dahili Akıllı Platform) önde gelen tedarikçisi olarak, EVOC maliyetini azaltmak için, büyük ölçekli üretim test gerçekleştirmektedir . Danışmanlık ve satış sonrası hizmeti, müşterilerimizin işletme maliyetini azaltmak için tüm ülke çapında yerel şubeleri tarafından sağlanır . Bu nedenle, EVOC ürün fiyatları genellikle piyasada benzer ürün ve süreç olağanüstü bir fiyat performans oranı% 10'dan daha düşüktür.

Otoyol Ücret Sistemi için EIP Çözüm

Sistem Giriş

Ekonomik kalkınma, otoyollar, inşaat katalize . Şu anda, endüstriyel bilgisayar s modern trafik gözetleme sistemi, akıllı çalışma için ücret sistemi ve müşteri hizmetleri merkezleri yaygın olarak uygulanır . Trafik gözetleme sistemi ve ücretli sistemin çalışması ne kadar iyi ne kadar iyi bilgisayar ve yardımcı birimler çalışma bağlıdır. Otoyol sistemi bilgisayar gelişmiş teknolojileri kullanıyor, ağ, otomasyon, video oynatma, otomatik kayıt tutma, fiber optik iletim ve benzeri akıllı kontrolü ve otoyol ve köprü geçiş ücreti toplama, gerçek zamanlı gözetim gerçekleştirmek için, bağlı olabilir il ya da ulusal bir ağ .

Sistem Gereksinimleri

Expressway ücretli sistem, aşırı sıcaklık, nem, elektromanyetik parazit, kir ve titreşime maruz kalan sert dış ortamda kesintisiz ve sürekli çalışma gerektirir.Ancak, Ticari bilgisayarlar, bu koşullara adapte olamaz. Kullanıyor için tasarlanmıştır ücretli sistem çalışması için tek yol endüstriyel bilgisayar artı nem geçirmez, toz geçirmez ve anti-elektromanyetik şasi kullanımı sistem kontrolü için, daha dayanıklı ve titreşime dayanıklı anakart ve endüstriyel sınıf kontrol kartları tüm sistem, istikrarlı, güvenilir ve uzun süreli bir şekilde çalışmasını sağlamak ve yönetimi modülleri.

Sistem Prensibi

Ücret toplama merkezi, otoyol istasyonları ve otoyol şeritleri: bütün sistemi üç bilgisayar yönetim sistemleri oluşur. Ücret toplama merkezi, bir fiber optik iletim sistemi aracılığıyla gişelerine ve otoyol şeritleri ile veri iletimi gerçekleştirir .

Ücret toplama merkezi, tüm sistemi kontrol eder . Ücretli istasyonları, otoyol şeritleri veri toplamak ve ücret toplama merkezi ve otoyol şeritleri arasında veri aktarımı gerçekleştirmek . Ücretli şerit ücret toplama merkezi gereklerine göre araçlar otoyol ücretleri toplamak ve otoyol ve trafik verileri karşıya. Bu üç parça, tam bir fonksiyonel ücretli sistemi içine entegre edilmiştir .

Blok Diyagramı

Sistem Yapılandırması

1) Ücretli Lane Controller:
Şasi: IPC-6809 / 270A / IPC-6106 P4 "title =" IPC-6106P4 "target =" _blank "> IPC-6106 P4
Anakart: FSC-1717VN
Konfigürasyon: Pentium 4 CPU / 1GB DDR Bellek / 160GB SATA HDD
2) Ücret Lane Sunucu:
Şasi: IPC-810B / 7271AT/6113LP4
Anakart: FSC 1812V2NA
İşlemci: LGA775 Celeron ® / Celeron ® D / Core 2 Duo işlemci destekler .
Bellek: 4 GB'a kadar 533/667/800MHz DDR2 bellek desteği
Tümleşik Video: İki VGA bağlantı noktası, çift ekran için izin
HDD Arayüzü: SATA II.
3) Ücret Toplama Sunucu:
Şasi: IPC-8413/7271AT/6114P12 (Birden fazla sabit disk desteklenmektedir)
Anakart: FSC 1814V2NA
Yapılandırma: P4 2.8/512M/300G

Sistem Değerlendirme

IPC-6805 ve IPC-810B endüstriyel PC ler görüntü işleme bilgisayar, paralı yönetim bilgisayar ve paralı makinelerin ana kontrol ünitesi olarak hizmet vermektedir. IPC-8413 endüstriyel PC veri işleme bilgisayar ve IC kart yönetim bilgisayar olarak hizmet vermektedir. Ayrıca, tüm kontrol sistemi de FSC 1712CLNA, FSC-1717VN ve FSC 1812V2NA gömülü CPU kartı , PCL-725 8-kanal röle çıkışı ve optik izole dijital giriş kartı ve ARK serisi uzaktan veri modülleri, vb sistemi pürüzsüz ücret toplama sağlanması, zorlu ortamlarda kesintisiz çalışabilir.

Birbirine Metro Mikrobilgisayar EIP Çözüm

Sistem Giriş

Metro, ulaşım ana seçimlerdir biri olarak, farklı alt oluşur, örneğin, Elektrik ve Mekanik Kontrol Sistemi (EMCS), Yangın Alarm Sistemi (FAS), Yangın Söndürme Sistemi (FES), Danışman Kontrol ve Veri Toplama Sistemi ( SCADA), Otomatik Ücret Toplama Sistemi (AFC), Tevzi Denetleme Sistemi (DSS) ve benzerleri. DSS en önemli alt sistemi ve merkezi alt sistemi, telekomünikasyon bakım alt sistemi, iletişim ağı alt sistemi ve istasyon alt sistemi sevkiyat dahil olmak üzere bir dağıtık sistem . DSS çekirdek, güvenilirlik, güvenlik, istikrar ve gerçek zamanlı karar metro operasyonun güvenlik demiryolu sinyal kilitleme sistemi,.

Metro parça bir çok istasyon koydu ve anahtarları ile bağlanır. Tren istasyonunda çalışan parça anahtarı yerine göre karar ve sinyal makine tarafından korunması gerekir, hangi yol denir. Anahtarı doğru konumda değil ya da bir tren yolu üzerinde çalışan varsa, bu rotayı korumak için kullanılan sinyal makine tren operasyonun güvenliğini garanti altına sinyal bırakmayacaktır .Birbirlerine bağlı ve birbirlerine dizginlemek anahtarı, rota ve sinyal ilişkisi birbirine denir. Birbirine uygulamak için bu ekipmanları birbirine ekipman denir.Birbirine ekipman diyagramı aşağıdaki gibi.

Kendini koruma ve tren elektrik entegre kilitleme sistemi, darbe ve trenin raydan çıkması önlemek ve güvenli işletim garanti önemli operasyon ekipmanları .
Sisteminin ana işlevi içerir:
1) tren güzergahı ayar ve kilitleme kontrolü için; trenin bölümünde doluluk tespit; arkadan çarpışma gibi muazzam kazaları önlemek için oklüzyon modeli kontrol prensibine göre tren aralığı kontrolü gerçekleştirmek için, kafa kafaya çarpışma ve yan çarpışma.
2) uzaklıkta aşırı hız koruma uygulamak için tren sipariş göndermek için.

Mikrobilgisayar Birbirine derecesi

Denetim ve gözetim not sisteminin birinci sınıf. Insan-makine konuşma (saat kaleci oda) notu olarak adlandırılır ve sistem kontrol süreç ve sistem kontrolü amacıyla giriş bilgi ekranı işlevini gerçekleştirmektedir. Ikinci sınıf birbirine mantık süreci notu birbirine sinyal ilişkisel hesaplama gerçekleştirmektedir. Üçüncü sınıf, çalışma durumunu toplama ve gerçek zamanlı kontrol işlevi uygulayan yürütme göstergesi bir notu olduğunu . Izle-keeper faaliyet konsol düğmesi sinyalleri toplama yoluyla sesli hatırlatıcı ve alarm fonksiyonu uygulamak için kullanılır.Bilgisayar, dördüncü sınıfta istasyonu sinyal, anahtarlar ve yolların gerçek zamanlı kontrolü gerçekleştirerek, seri veri iletişim bağlantısı ve kooperatif kontrol benimser . Her bilgisayar sistemi çalışırken bağımsız çalışır. Herhangi bir arıza oluşursa, bilgisayar otomatik olarak sistemden çıkmak ya da sistemin düzgün çalışmasını sağlamak için hemen online bakım işlemleri yürütmek.
1) İnsan-makine Konuşma Katman
Klavye ve fare ile girilen veriler birbirine bilgisayar iletilen olacak ve istasyon bilgileri grafik ekranı görünecek. Istasyon ölçekte çok büyük ise, bu sorunları birbirine bilgisayarın yükünü aşırı ve çoklu terminal operasyon olduğunu gerekecektir neden olacaktır. Operasyon sipariş toplama makinesi girdi düzenin geçerliliğini yargılamak için, sabit bir biçime dönüştürmek ve birbirine bilgisayar iletmek.
2) Birbirine Hesaplama Layer
Birbirine mikrobilgisayar sisteminin çekirdek ve işlem bir girdi, birbirine sinyal ayarı, mantık, analiz ve hesaplama, kontrol sipariş üretimi, arıza teşhis ve kararı sorumludur. Güvenilirlik ve güvenlik sisteminin genel faultsecurity etkilediğini nedenle, iki birbirine mikrobilgisayar hazırlanan ve bunlardan biri soğuk yedek için, el ile geçiş yapılabilir.
3) Hibrit Sürücü Katman
Hibrid sürücü katmanı fay güvenlik kontrol sinyali birbirine mikrobilgisayar operasyonel sipariş talimat dönüştürme görüntülenir gereken bilgileri toplamak için sorumlu. Özellikle çift mikrobilgisayar operasyonel talimat kontrol özellikleri.
4) Kombine Çevrim Layer
Kombine devre katmanı arasındaki güvenlik mantığı, yerel gözetleme ekipmanları ekran bilgi ve PLC çıkış sürücüsü sinyal dönüşüm uygulamak için sorumlu olup, arıza güvenlik özelliği ile giriş ve çıkış PLC bilgileri yapar . Diğer taraftan, bilgi toplama mekanizması ve donanım sürücüsü akışı da dahil olmak üzere ölçüm ve gözetleme ekipmanları kontrol sürecinde özel bir devre ilestandardize edilmiştir.
5) Gözetim Nesne Katman

Birbirine Sunucu Seçimi

Birbirine host, operasyon yönetimi, gereksiz çift yedekleme, RS-485 haberleşme yöntemi ve hata güvenlik tasarım modeli benimseyen güvenlik, yüksek verimlilik ve güvenilirlik, emin olmak için en önemli ekipman. EVOC sağlam bilgisayarın tüm tasarım gereksinimlerini karşılamak için iyi bir seçimdir: FSC 1623CVDNA ODM için onboard düşük voltajlı CPU veya VME-1641CVD2NA anakart fansız anakart, sinyal alımı kartı PCL-733 (32-kanal izole dijital giriş) ve kontrol anahtarı konumunda, anahtar gerilimi, parça voltaj ve akım, metro konumu ve böylece tespit için simülasyon çıkış kartı PCL-726.
Birbirine Host (Yedekleme Makinesi) Donanım Yapılandırma:
Şasi: IPC-810B / 6113LP4/7271AT
Anakart: FSC 1623CVDNA (tam boyutlu CPU kartı VIA, düşük gerilim, Fansız)
Anakart: VME-1641CVD2NA
İşlemci: AMD ® ​​LX800 500MHz CPU (LX700/LX900 ile uyumlu)
Bellek: 1GB x SO-DIMM 200-pin DDR bellek yuvası, bellek Tümleşik 512MB DDR bellek, 1
Ağ: İki adet Intel ® 10/100Mbps Ethernet denetleyici
I / O Arayüz: 3 x USB, 2 adet RS-232/422, 8 x RS422/485, 1 x PS / 2 KB / MS kontrolör, 2 x 1 x CF, Tümleşik çift portlu RAM
Veri Toplama Kartı: PCL-733 (32-kanal izole veri giriş kartı)
PCL-726 (6-kanal voltaj / akım çıkış kartı)

Sistem Değerlendirme

Mikrobilgisayar kilitleme sistemi, istasyon çalışması, güvenilirlik, güvenlik ve verimlilik sağlamak için güncel elektrik röle merkeziyetçi kilitleme sistemi değiştirir . EVOC Çin evsel, endüstriyel otomasyon ve gömülü akıllı bir platform sektöründe lider konumda olup, ürünlerimizin güvenilirlik, kullanılabilirlik ve servis birbirine tüm gereksinimlerini karşılamak.

Trafik Sistemi Otomotiv Elektronik Çözüm

Sistem Giriş

Otomotiv, elektronik, otomobil sahipliği artış hızında bir hızla büyüyen bir endüstri olduğunu ve bunun için talep giderek artmaktadır. Bu nedenle, sonunda, entegre ve iletişim, navigasyon, eğlence ve gösterge paneli, hız gibi bilgilerin, sıcaklık, yakıt ve çalışma durumunu gösteren bir all-inclusive elektronik bilgi sistemi dönüşmeye self-navigasyon ürünleri geliştirmek için doğru zaman .

Otomotiv elektronik ürünleri çevre direnci sert nem, sıcaklık, titreşim ve yüksek mekanik mukavemet özelliği olmalıdır. Diğer taraftan, otomobil giderek elektronik hale gelmektedir, otomotiv elektroniği ürünlerinin kullanım sayısı da kendilerini küçük ve hafif olması gerektiren önemli ölçüde arttı.

Otomotiv Elektronik Yapısı

Bir otomotiv elektroniği sistem esas olarak ana kontrol ünitesi, görüntüleme birimi,
Küresel Konumlandırma Sistemi (GPS), 3G/GSM kablosuz iletişim, hırsız alarm, görsel geri radar, araç içi eğlence sistemi, araç durum göstergesi vb.

Blok Diyagramı

MEC-4003 TFT LCD ekran ile ilgili veri toplama, işleme ve görüntüleme için sorumlu olan sistem denetim kısmı, çekirdeğidir . Sistemin çekirdekli işlemci parçası olarak, istikrar, güvenilirlik ve süreklilik gereksinimleri çok yüksek.

GPS modülü, GPS uydu sinyalleri almak ve araç terminali bulmak için kullanılır . Bu dönüştürücü, sinyal kanalı, mikroişlemci ve depolama birimi oluşur. Yer koordinatlarını GPS modülü ile seri bağlantı noktaları üzerinden ana denetleyici gönderilir. Ana denetleyicisi aynı zamanda, durumunu ve çalışma modunu kontrol etmek için GPS modülü komutları ayarı gönderir . GPS modülü, GPS uydu sinyalleri almak için özel bir GPS anteni ile donatılmış olması gerekmektedir .Genellikle, en az üç uydudan gelen sinyalleri hassas konumlandırma için gereklidir. Konumlandırma otomobil çatı anteni yerleştirildiğinde daha doğru olacaktır.
3G/GSM modülü kolayca iletişim için GSM şebekesini kullanmak ve bağlı olan ve ana denetleyicisi ile seri port üzerinden belirli bir baud hızında iletişim. Ana denetleyicisi aynı zamanda 3G/GSM AT komutları kullanarak kısa mesaj göndermek için GSM modülü kontrol, veri iletimi ve GPRS kullanarak sesli görüşme yapmak. GSM modülü ve SIM kart arasında veri iletişimi SIMCLK ve SIMDATA üzerinden yapılır. Mesaj gönderme ve alma arasındaki zaman aralığını kontrol etmek için, aynı telekom operatörü tarafından sağlanan SIM kartları kullanmak daha iyidir. GPRS destekleyen SIM kart gerekli ve GPRS fonksiyonu kullanarak GPRS servisi etkinleştirilmesi gerekir. 3G/GSM modülü ayrıca iki mikrofonlar, iki hoparlör ve bir zil destekler. Hoparlörler, mikrofonlar ve bir kolu otomotiv telefon kullanışlı yapmak için kulaklık takılabilir.
Araba ters radar, kulvarlar görsel araba ters yardım sistemi, bagaj önyükleme kapak veya tampon yüklü bir Video kamera olduğunu, ve vurur Video bulaşan ve sürücü koltuğu önünde elektronik ekran üzerinde görüntülenen bu yüzden sürücü. elektronik ekran aracılığıyla açıkça dikiz bakın. Tersine, gece görüş ve böylece sorunları çözer. Kadar radar (lazer ya da ultrasonik) ilkesine dayalı çeşitli sistemleri ve ekipmanları, otomobil yaygın olarak kullanılan . Onlar tam dalga kaynağı ve bir engel arasındaki mesafeyi ölçmek için kullanılan ve sürücü görsel aralığında metre mesafe sayısal olarak gösterilir, ya da bir engel yaklaşan bir alarm sesi duyulur . Bazen her iki yöntem de kullanılmaktadır.
Otomobil durumunun tespiti, test öğeleri hız, mesafe, dönüş hızı, yağ basıncı, hava basıncı, su sıcaklığı, yakıt ve şarj metre ve böylece içerir . Donanım platformu, sistem yazılımları ve uygulama yazılımı: Yapısal olarak, üç bölümden oluşmaktadır.

Sistem Gereksinimleri

1) Yüksek stabilite ve sıcaklık değişimi için uyarlanabilir.
2) manyetizma ve titreşime karşı iyi direnç ölü durdurmak kaçınılmalıdır.
Neredeyse fark edilmeden 3) terminal ekipmanlarının beri Küçük boyutu otomobil yüklü olması gerekmektedir.
4) Kolay çalıştırmak için: sürücüsü ekran veya dokunmatik ekran üzerindeki düğmeler aracılığıyla kolayca cevap verebilir.
5) Yüksek işlem hızı: Yüksek hızlı veri işleme, veri yükleme ve indirme için gereklidir .
6) Yüksek genişliyebirliğe: Terminal ekipmanları tamamen yerini gelecekte olmadan genişletilmiş olabilir.

Anakart Seçimi

Anakart ETX-1712CLDNA Pentium M işlemci ve 6.4 TFT LCD ile yerleşik düşük güç tüketimli işlemci, bellek ve CF kart kullanılır. Anakart entegrasyonu, manyetizma, titreşim ve direnç geliştirir ve istikrar, küçük boyutları ve yüksek performans sağlar . PC/104 yuvası hüküm araç sistem gereksinimi karşılamaktadır.

Yapılandırma:

İşlemci: Intel Celeron M 1.0GHz düşük güç tüketimli işlemci;
Bellek: 1GB DDR SO-DIMM RAM;
Ekran: VGA + LVDS çift ekran desteği;
Ethernet: 1 x 10/100 Mbps ağ arabirimi;
IO Arayüz: AC'97 Audio arayüzü, 1 x PS / 2, 7 x RS232, 1 x RS232/422/485, 1 x LPT, 4 x USB;
Depolama: İki SATA arabirimi, CompactFlash;
Güç Kaynağı: DC9V ~ 30V güç.

Sistem Değerlendirme

Bu otomotiv, elektronik sistem, otomotiv elektroniği için araba kullanıcıların taleplerini karşılamak . Ayrıca, gelecekte iyi bir genişletilebilirlik ve genişleme olması beklenir.

TCM EVOC Mini-ITX Uygulama

Sistem Giriş:

Hızlı ekonomik kalkınma ile metro ulaşım konforlu, çevreci ve kullanışlı bir aracı olarak kent sakinleri arasında giderek daha popüler hale gelmektedir . Otomatik Ücret Toplama (AFC) Sistem metro sistemi önemli bir rol oynuyor. AFC sistemi Rezervasyon Büro Makinaları (BOM), Otomatik Kapı (AGM) Makine ve Tezgah kontrol Biletler (TCM), Biletler Vending Machine (TVM) içeren bilgisayarlar tarafından kontrol edilen bir kapalı otomatik ağ sistemi. Bu sistem sadece metro şirketler, yolcu akış hesaplamak yardımcı olur, ama IC kart ya da geri dönüşümlü bilet magcard alarak kaynak tasarrufu sağlar. Sistem, yolcuların bilet satın almak için de daha rahat hale getirir. Örneğin, bir yolcu, birden fazla bilet satın almak istiyorsa, AFC sistemi ücreti belirten önce bazı bilgileri (miktar, kalkış istasyonu ve tek veya gidiş-dönüş ekonomi, vb gibi) talep edecektir . Yolcu belirtilen miktarın sadece AFC sistemi içine koymak gerekiyor, sonra biletleri (IC kart) otomatik olarak çıkarılır olacaktır.

AFC Özellikler:

Bir mesafe ve zaman esaslı ücret sistemi Kabul Etti;
Biletler kapılarında yolcu istasyonu almak veya doğrulanmış olmalıdır;
Saklanan değer biletleri bir ilk depozito değeri ile satılmaktadır;
Saklanan değer biletler çeşitli türleri geliyor. Bilet Farklı türleri farklı bilet türleri vardır;
Tek bilet anonim olarak satılan kayıp raporu desteklenmemektedir.
Temelde Biletleri Vending Machine, Rezervasyon Büro Makinaları, Otomatik Kapı Makine ve Makine Denetleme Biletleri içerir.
Self-servis tek bir bilet satın almak için el ve Biletler Vending Machine banknot ve madeni paraların belirlenen ve otomatik değişiklik dağıtım işlevi destekliyorsa, saklanan değerli hesabı kabul yeniden. Yolcuların işlemleri, makine, yolcular için bilet teslim etmeden önce bir sürücü vites ile bir dizi operasyon yürütmek için yetkilidir .
Rezervasyon Büro Makinaları, aşırı ücret, vb kontrol, geri dönen, tüm bilet işleri çeşitleri ve soruşturma hizmetleri, bilet otomat, yeniden, bilet analizi gibi ile uğraşmak iletkenler yardımcı olabilir
Otomatik Kapı Makine bilet her türlü yazma, okuma ve çalışma ve geçerliliğini kontrol edebilirsiniz. Yolcu istasyonu içine almak Otomatik Kapı Makine biletlerini bilgileri yazar, sonra bilet veya düşer miktarda ücret toplar ve yolcu istasyonu dışında kalan değerini gösterir.
Bilet Kontrol Etme Makinesi ücret miktarı, son kullanma tarihi, kart numarası ve işlem geçmişi de dahil olmak üzere satın alınan biletler, yolcu 'self-servis sorgulama için kullanılır.

Sistem Prensibi:

TCM sistemi, ana birim olarak EVOC düşük güç tüketimli Mini-ITX anakart EC7 8621CNA kullanmaktadır . VIA, düşük güç 800MHz CPU, bir COM portu, RFID kart okuyucu ve bir 5-line LED ekran EC7-8621CNA anakartın onboard benimser.Yolcu IC kart bilet veya tek seferlik bilet RFID kart okuma alanı koyduğunuzda, LED ekran da dahil olmak üzere en az on adet işlem kayıtlarını sağlayabilir geçerliliği, bilet tipi, kalan miktar ve süreleri vb TCM sistemi gösterecektir ücret mahsup düşüldükten süresi ve miktarı, sistem ses istemleri ve İngilizce / Çince yolcu görüntüleme fonksiyonu destekler. Yolcular TCM sistem üzerinden bilet kalan miktar bilmek ve buna göre TVM sistemde IC kart bilet yeniden edebiliyoruz. TVM aynı zamanda yolcular için kolaylık sağlayan metro şirketler için işgücü maliyetini azaltarak, işlem süresi, işlem miktarı ve bu nedenle hakkında soruşturma destekler .

Sistem Özeti:


+ ATX 250W güç kaynağı + COM port RFID kart okuyucu + COM port LED ekranBilet kontrol edilmesi Makinesi

Sistem Yapılandırması:

EC7 8621CNA anakart boyutları: 170mm x 170mm
İşlemci: Tümleşik 800MHz CPU
Bellek: 1G için Bir adet 184-pin DDR bellek yuvası ,
Chipset: VIA CLE266 8235 CM
Depolama: IDE portu
Ekran Kartı: Tümleşik VIA UniChrome Pro kadar 128M İşlemci, paylaşımlı bellek
Ses Kartı: VIA VT1617A AC'97
Ağ Kartı: VIA VT6103CL 10/100
I / O Port: 2 x Seri 1 x PS / 2, 4 x USB, 1 x PCI, 1 x LPT, 1 x IRDA, 1 x RJ45

Sistem Değerlendirme:

Biletleri kontrol edilmesi Makine, bir bilet okumak veya yazmak için daha az 300ms alır . Onun güç tüketimi 30W daha az. AFC sisteminin önemli bir parçası olarak, TCM etkili, işçilikten tasarruf sağlar metro şirketler için maliyetleri azaltan ve aynı zamanda yolcular için rahat ve zamanında bilgi hizmetleri sağlar.

EIP Çözüm Trenler Multimedia Player ve Bilgi İzleme Sistemi

Sistem Giriş

Küresel bilgi teknolojisinin hızlı gelişimi ile, insanların nerede olurlarsa olsunlar, herhangi bir bilgi formuna ulaşmanın kolay erişim olabilir bekliyoruz . Örneğin, belirli bir Güneydoğu Asya ülkesi, bir tren ile bir multimedya oynatıcı sistemibenimser MEC- 5003 ana kontrol birimi olarak . Yüksek hızlı tren çalıştığı rağmen, sistem, film ve müzik yanı sıra, gerçek zamanlı monitör hız, istasyon bilgileri, trenin iç ve dış ortam sıcaklıklarında çalabilir . Ayrıca entegre bir bilgi izleme sistemi. Trenin her bölmesi, iki video kamera, ön ve arka kısmında, tren gerçek zamanlı kazanmak video verilerini ile donatılmış . Bu sistem aynı zamanda uygun tren zamanlama sağlamak ve trenlerde suçları frenlemek.
Sistem İlkeleri


Sistemi gömülü bir endüstriyel PC ( MEC-5003 , ana kontrol ünitesi olarak hizmet vermektedir), bir bilgi izleme sistemi ve multimedya oynatıcı terminalleri.Endüstriyel PC, elde edilen veriler, mağazalar toplar ve gerçek-zamanlı olarak bunları işler . Multimedya oynatıcı terminalleri gösterilecek ve çeşitli multimedya bilgi bırakın ve aynı zamanda endüstriyel PC, gerçek zamanlı olarak elde edilen veri depolama için sunucu gönderir .

Bu sistem sayesinde, yolcular trende çeşitli müzik veya video programları zevk ve erişim programları ses almak için zaman çizelgesi, seyahat koşulları, iç ve dış koşulları, bildirimleri, bir sonraki istasyon adı, vb tren, yolcular sadece jaka kulaklık takın.

Bilgi izleme sistemi entegre ve video toplama modülü ve çevresel koşulları toplama modülü kullanarak, yolcu bilgilendirme gerçek zamanlı satın alma, çalışma koşulları tren ve güvenliği ile ilgili veriler elde edilebilir. Tüm bu veri ve bilgilerin acil işlemek ve yolcu hizmetlerini geliştirmek için tren personeli için güçlü bir kanıt ya da ipuçları sağlayabilir .

Blok Diyagramı

Sistem Yapılandırması

MEC-5003 Boyutlar : 270mm (D) x 200mm (W) x 88mm (H)
İşlemci: Tümleşik Intel Core L2400 (Celeron-M 440 ve T2500 benimseyen Soket 479 isteğe bağlı)
Bellek: Dahili bellek 512MB (isteğe bağlı 1GB)
Depolama: Standart yapılandırma 80G SATA HDD, 1 x CF Kart yuvası
I / O konfigürasyonu:
Video bağlantı noktası: 1 x VGA bağlantı noktası, 1 x LVDS portu (şasi yönlendirilmez), 1 x DVI bağlantı noktası
Klavye / fare bağlantı noktası 1 x PS / 2
COM port: 6 x RS-232, COM1 ve COM2 arasında destek RS-232/422/485, COM1 ~ 4 desteği optoelektronik izolasyon, 6 x USB2.0 port (2 tanesi ön erişilebilir)
LAN portu: 2 x 10M/100Mbps RJ45 konektörü
Genişletme Veriyolu:
1 x PCI BUS genişleme yuvası veya 1 x PCI-E x4 genişletme yuvası, 1 x PC/104-Plus Otobüs portu
Dijital I / O: 8-kanal giriş kanal çıkış, optoelektronik izolasyon opsiyonel +8-

Sistem Değerlendirme:


Multimedya oynatıcı ve bilgi izleme sistemi uygulaması, yüksek kaliteli video oynatıcı ve video toplama ve işleme, yüksek performanslı CPU işleme yeteneği gerektirir . Pentium-M seviyesi cihazı, video ve veri işleme için kullanıldığında, CPU kullanımı% 90, böylece video kalitesi ve hızlı işleme ulaşır ve bilgilerin depolanması sağlanacaktır . EVOC Kullanıcı MEC-5003 Bu sorunu çözmek için yayınladı. Core Duo İşlemci T2500, eşliğinde bir fansız gömülü endüstriyel PCMEC-5003 istemi oynama ve elde edilen görüntü bilgileri depolanması, video kalitesini garanti eder, tam yükte çalışırken, bir CPU kullanımı% 45 civarında vardır .

Buna ek olarak, MEC-5003 Çoklu I / O genişleme portu sağlar ve daha fazla genişleme için uygulamalar ihtiyacını karşılamak, farklı modüller arasındaki bağlantıyı destekleyen . Ayrıca, tamamen kapalı ve fansız tasarım, toz ve titreşim direnci endüstriyel PC yüksek hızlı trenler dinamik çevre için daha da uygun hale

Karayolu Aşırı Yük Algılama Sistemi

Sistem Giriş

Ekonomik büyüme yeterli bir ulaşım altyapısı gerektirir. Karayolu ağlar yük taşımacılığı pazarının sağlıklı gelişimi sağlamak. Ancak, bu son derece rekabetçi ve maliyet-bilinçli bir pazar, daha fazla sahipleri veya işletmecileri, sürücü, yolcu ve diğer yol kullanıcılarının güvenliği için ciddi bir risk oluşturan, ulaşım maliyetlerini en aza indirmek için kendi kamyon aşırı eğilimindedir. Aşırı yükleme trafik polisi için de büyük bir baş ağrısı . Trafik polisleri yolda araçlar, kesinlikle aşırı yükleme önlenmesi yeterli değil kendi deneyimlerine, sadece nokta kontrol edebilirsiniz . Bilgisayar teknolojisi büyüdükçe, daha etkili ve akıllı bir aşırı yük algılama sistemi kullanıma girmiştir. Sistem otomatik olarak hesaplar yazdırır ve yasal işlemleri kolaylaştırmak için kanıt sağlayarak, ekstra ağırlık kayıtları kaydeder.

Sistem Prensibi

Aşırı yük algılama sistemi, karayolunun her girişte yüklenir . Bu algılama noktası olarak yol yüzeyinde yüklü basınç sensörleri ve gerilme ölçerler kullanır. Sinyal işleme cihazları, sinyal kuvvetlendirici, averager, analog-dijital dönüştürücü ve sırayla bağlı bilgisayar sistemi içerir . Algılama noktası ilgili amplifikatörler bağlı.Lastikler baskısı aldığı strain gauge üretilen sinyaller amplifikatör tarafından yükseltilir ve sonra çoklu analog sinyalleri ağırlıklı ortalamalar çalışır averager gönderildi. Bu sonuçlar, analog / dijital dönüştürülür ve algılama sistemi, bilgisayar, çeşitlendirilmiş araçların aşırı durumlarda önceden belirlenmiş aşırı sinyal değerleri kapsayan ve içine bunları karşılaştırır gönderildi. Geçerli sinyal değeri önceden belirlenmiş aşırı sinyal değeri aşarsa, kayıt altına alır ve araç görüntüler ve plaka bilgileri bilgisayar sistemi tarafından kaptı, böylece alarm sistemi ve video kamera sistemi aktivasyonu ile birlikte, bilgisayar tarafından saklanır . Bu tür bilgileri yasal işlemler için kanıt olarak da trafik polisi komuta merkezi bulaşabilir. Bu sistemde, öncelikle EVOC MEC-5004 sinyal eşleşen çalışma ve kapış fotoğraf için kullanılır.

Blok Diyagramı

Aşırı yük algılama sistemi, basınç sensörü, video toplama sistemi ve gömülü bilgisayar sistemi, vs . oluşmaktadır

Özellikleri Mec-5004

 Tümleşik düşük güç Core 2 Duo U7500 işlemci, onboard-1.0G 512MB bellek
 ısı gondererek muhafaza ile kompakt ve sağlam, fansız tasarım.
 beş seri port, altı adet USB portu, iki adet Gigabit RJ45 ağ bağlantı noktaları ve VGA + DVI çift ekran destekler
 Bir PCI ve bir adet PCI-E cihazı genişletilmiş olabilir, bir PC/104-Plus bus arayüzü
 9V-30V DC giriş güç kaynağı destekler
 Genel boyutlar: 242mm (W) x 265 (D) x 100mm (H)

Sistem Yapılandırması

İşlemci: Intel Core 2 Duo U7500 (1.0G) / L7500 (1.6G)
Hafıza: Tümleşik 512 MB ​​(isteğe bağlı 1.0GB)
İşletim sistemi: Win2000, Win XP veya diğer gömülü sistemler

Sistem Değerlendirme

Endüstriyel PC'ler tüm aşırı yük algılama sistemi gereksinimleri yeterince tarafından karşılanmaktadır MEC- 5004, çoklu iletişim seri port, çift ekran arayüzleri, bir adet PCI genişleme yuvası ve bir adet PCIe x4 genişleme yuvası sağlar. Bu kutuyu PC sistem yapısı, kompakt, sağlam ve fansız ısı yaratmayan muhafaza ile MEC- 5004, ideal son derece sert, ağır kirlilik, aşırı kir ve elektromanyetik girişim gibi bazı ortamlarda uygundur.


EIP Çözüm için Trafik Olayı Video Algılama Sistemi

Sistem Giriş

MEC-9102 trafik kazasından video detektörü tam ekran, multi-nesne algılama ve tanıma teknolojisi, yol izleme kameraları alınan video görüntüleri işlemek ve analiz etmek için benimser. Bu şekilde, ürün, alarm sesi, gerçek zamanlı olarak kayıt, iletim ve veri toplamanın yanı sıra, trafik akış parametreleri tespit ve toplamak algılama dışarı taşıyabilir . Trafik olaylarının tespit edilmesi, bir olay tespit durdu araçlar, yanlış yol sürücüleri, kuyruklar, yavaş hareket eden araçlar, düşen nesneler, trafik sıkışıklığı, hava kirliliği, yangın, araç kaza, yaya ve motorsuz araçlar, vb. MEC-9102 video trafik kazasından dedektörü, önce hem de sonra olayın meydana kapsayan bir video kaydedebilir ve aynı zamanda ses bir alarm . Tespit edilmesi trafik akış parametreleri, ortalama hız, headway, trafik akışı, şerit doluluk oranı ve işleme teknolojisi, görüntü tabanlı bir araç yönlendirme sistemi ve yeryüzü gözlem uydusu için video grafik deneyim ve uzmanlık yıllar ile araç uzunluğu sınıflandırma, vb. EVOC Group, öz-uyarlamalı modelleri dayalı ve eşleme teknolojisi, nesne / arka plan ayırma ve otomatik şablon satın alma benimser. Her hareketli nesne izleme ve özellikleri indentifying, nesne hareketi ve çok boyutlu veri analizi gibi çeşitli trafik olayları tespitler elde edilebilir. Gelişmiş teknoloji, istikrarlı ve güvenilir performansı ile, bu ürün akıllı yönetim sistemleri, otoyollar, tüneller ve köprüler başarıyla uygulanmıştır .

Projeye Genel Bakış

Bu özel durumda tünelin toplam uzunluğu 1000 metre (her tüp için 500 metre) sahip altı şeritli çift tüp tünel,. Olay video gözetim kurulum kuralları (her gözetimi bölüm 150 metre kapsar) göre, kullanılacak toplam tünel ve 24 sabit kameralar kurulacak 8 gözetim bölümleri olurdu. Müşterilerin ihtiyaçlarına ve EVOC özellikleri ile MEC-9102 trafik olaylarını dedektörleri, bu kapsamlı teknik çözüm otomatik gözetleme, alarm ve trafik durumu ve anormal olaylar kayıt yanı sıra her yol bölümünde trafik parametreleri (Durum koleksiyonu sunuyor tünel).

Trafik Olayı Video Algılama Sistemi Yapısı

1. Sistem Yapısı
EVOC MEC-9102 kullanım trafik video algılama sistemi, projenin teknik gereksinimler ve yapısı Şekil 1, "Trafik Video Algılama Sistemi" de gösterilmiştir .Özellikle fotoğraf makineleri, video iletim ve dağıtım sistemi, MEC-9102 trafik kazasından video dedektörleri, ağ transmisyon ekipmanları, trafik olay video kayıt, yönetim terminalleri için veri sunucuları ve işletim yazılımı, vb .

Şekil 1: trafik kazasından video algılama ve analiz sistemi yapısı

2.2 Kameralar
Kameralar, görüntü sensörleri gibi hizmet veren, yolda gözetim resimleriyakalayabilir. Resim, video iletim ve dağıtım sistemi ile gözetim merkezine gönderilir ve sonra analog sinyaller şeklinde trafik kazasından video dedektörleri yollanırdım .

2.3 Video İletim ve Dağıtım Sistemi
Video iletim ve dağıtım sistemi, iki bölümden oluşur: Bir uzaktan resimleri iletim sistemi, ve diğer resimleri dağıtım sistemidir .
Uzaktan resimleri iletim sistemi, fiber optik iletişim ağı üzerinden gözetim merkezi yolda yakalanan gözetim resimleri iletir . Uzaktan resimleri iletim sistemi, noktadan-noktaya topolojisi ya da otobüs topolojisi ya da kabul edebilir .Uzaktan iletimi için kullanılan sinyal biçimini, kompakt, dijital video akışı veya non-kompakt dijital video akışı, veya analog sinyaller şeklinde olabilir.
Resimleri dağıtım sistemi, tüm sistemin genel kurallara uygun olarak, çeşitli uygulama cihazlar gelen görüntü sinyalleri yönlendirir . Bu durumda, resimler dağıtım sistemine giriş portları yönlendirilir analog video sinyallerini her kanal elde resimleri dönüştürmek için sorumlu MEC-9102 trafik kazasından video dedektörleri.

2.4 MEC-9102 Trafik Olayı Video Dedektörleri
Sistemin özünde MEC-9102 trafik kazasından video dedektörleri. Her dedektör, bir 19-inch 1U özel sunucu ve 4-kanal gerçek zamanlı video dijitalleşme modüller oluşan bir video işleme donanım platformu benimser . Bu video dijitalleşme modülleri trafik olaylarını video tespit yazılım tarafından analiz için gelen analog video, dijital video olanlara sinyalleri dönüştürmek . Gömülü Linux işletim sistemi daha iyi bir virüs geçirmemezlik sunuyor benimser ve trafik kazasından video yazılımı "Trafik Akışı ve Trafik Olaylar Video algılama Yazılım" EVOC grup tarafından geliştirilen. Bu yazılım, dijital video işleme ve analiz etme, algılama, alarm sesi, trafik olayları depolanması video kayıt ve görüntü yanı sıra trafik akış parametreleri tespit yeteneğine sahiptir.

Şekil 2: MEC-9102 trafik kazasından video dedektörü


2.4.1 Trafik Olayları algılama ve alarm Sondaj
MEC-9102 trafik kazasından video dedektörleri, şeritli özel ve yön-spesifik olarak, müşteriler tarafından gerekli, karayolları veya tünellerde aşağıdaki trafik olaylarını tespit durdu araçlar, yanlış yol sürücüleri, hız, kuyruklar, yavaş hareket eden bir araçlar, düşen nesneler, trafik sıkışıklığı, kazalar, motorlu araçlar, yayalar, duman ve yangın. Çeşitli olayların rastlaması, bilgi işleme ve alarm, aynı olay için tekrarlanan alarm sesi önlemek için farklı olaylar için sondaj öncelik .

2.4.2 Trafik Olaylar Otomatik Video Kaydı
MEC-9102 trafik kazasından video dedektörü bir trafik olayı tespit ederken, olay öncesinde ve sonrasında otomatik olarak belirli süreler için video kayıt ve video kaydı depolamak için kullanıcılar tarafından ayarlanmış olabilir MEC-9102 .
Video kayıt uzunluğu öncesi ve olayın meydana gelmesinden sonra uzun süre (toplam en az 3 dakika) kapsar. Ve toplam uzunluğu da terminal yönetim yazılımı ile kullanıcılar tarafından önceden ayarlanmış olabilir .
Otomatik trafik kazasından video kayıt işlevleri şunlardır: olayları, kalıcı kayıt, yönetici kayıt, çoklu kamera kayıt ve dış tetik video kaydı ile aktive otomatik kayıt .

2.4.3 Cihaz Operasyonel Durum gösteriliyor.
Cihazın ağ adresi, video girişi durum ve çalışma durumunu gösteren bir LED ekran, ön panel üzerindeki MEC-9102 trafik olaylarını video dedektörü.Kullanıcılar, ekrandaki bilgileri LED ekranın yan tarafında butonu ile geçiş yapabilirsiniz . Durum bilgisi ağları üzerinden kullanıcıların terminalleri, terminal yönetim yazılımı yönlendirilebilir. Operasyonel durumu yazılımı ile uzaktan izlenebilir.
Terminal yönetim yazılımı dedektörleri bilgileri elde edemiyorsanız, ön panel çalışma hatalı ağı tarafından neden olup olmadığını belirlemek yardımcı olabilir.

2.4.4 Trafik Parametrelerinin İzlenmesi ve İstatistiksel Analiz
MEC-9102 trafik kazasından video dedektör tespit trafik olaylarının yanı sıra, izleme bölümleri trafik parametreleri kontrol eder. Bu parametreler şunlardır:
(1) Real-time Data
 Sayımı araç
 Ani hız
 Bir aracın uzunluğu
 trafik kuyrukları uzunluğu
(2) İstatistik Parametreler
 Trafik akışı
 Ortalama hız
 Doluluk oranı
 Zaman headway
 Headway
 aracın uzunluğuna göre sınıflandırılması
30 saniye ile 60 dakika arasında değişen algılama aralığı veya veri toplama aralığı kullanıcı tarafından ayarlanabilir . Bir zaman aralığı sona erdiğinde, araç sayısı sıfıra döner.

Trafik Olayı Video Kayıt için 2.5 Veri Sunucular: EIS-2201

Trafik kazasından video kaydı için veri sunucusu, trafik olayları, trafik akışı üzerinde istatistiki veri ve video kayıtları saklamak için bir tarih sunucusu olarak kullanılan, gözetim merkezinde yüklenir .
Sistemi çok büyük bir depolama kapasitesine ihtiyaç duyduğunda, disk dizileri benimsemeye tavsiye edilir.
EIS-2201 Quad-Core Intel Xeon İşlemci, 2 x Bütünleşik 10/100/1000 Mbps LAN portu, 8 x 3.5-inç çıkarılabilir hot-swap sabit disk yuvası, 1 x optik sürücü yuvası, 1 adet disket sürücü yuvası ve RAID0, destekler 1,5,10, mükemmel güvenilirlik ve enerji verimliliği özelliğine sahip.

2.6 Ethernet Switcher: AGH-8062-GM
Ethernet değiştiriciden olay video analizörü ve olay algılama sunucularının yanı sıra diğer uygulama cihazları bağlanır. Sistemin işlem hacmi göz önüne alındığında, 10/100M adaptif Ethernet veya GB ağ kabul için tavsiye edilir.
AGH-8062-GM IGMPv1/v2/v3 tarama, liman hizmet-kalite kontrol, 802.1Q VLAN, dinamik GARP VLAN Kayıt Protokolü, e-posta, SNMP tuzak ve Röle Çıkışı ile olay bildirimi yanı sıra, Port Mapping / Port Yönlendirme ve IP destekler şifreleme.

2.7 Yönetim Terminali: ABM-2403
Yönetim terminalleri trafik kazasından video dedektörleri yönetimi için başlıca sorumlusudur. Onun sorumluluklarının şunlardır:

Trafik kazasından video dedektörleri ile Commincating;
Operasyonel parametrelerinin ayarlanması;
Operasyonel durumunu izleme;
Denetleme ve çıktısı, video kayıtları ve trafik akışı trafik kazasından dedektörleri saklanan verileri ve veri sunucuları üzerinde bilgi saklamak;
Dedektörlerin alarm sesi ve alarm mesajı işleme yanıt;
Sistem yetkilendirme kurulum ve işletme defterine yönetim.

IPC-2403 mükemmel bir ısı dağılım tasarım, tüm birim ve klasik endüstriyel tasarım için gerçek zamanlı sıcaklık izleme. 13/14-slot pasif backplane, tam boyutlu bir CPU kartı, en son Core 2 çift çekirdekli anakart, HDMI arayüzü, UPS fonksiyonu, EVOC EPI otobüs ve arayüzleri destekler . Kutu PC işlem kararlı ve güvenilir.

Kamu Acil taşınması için EVOC Bilgi Sistemi

Soyut

Kamu acil durumlar için yerinde bilgi edinme ve iletme sistemi, uzaktan ses, video ve her türlü karar verme için yararlı bilgiler toplamak için tasarlanmıştır .Sistem, böylece acil hükümetin acil kullanım için güvenilir bir bilgi sistemi sağlayan, gerçek-zamanlı olarak veya mikrodalga haberleşme uyduları üzerinden hükümeti bir komuta merkezi bilgi iletir . EVOC şimdi bu sistem için ideal bir çözüm sunuyor.

Uygulama Arka Planı

Kamu acil, dört kategoriye, yani, doğal afetler, kazalar, halk sağlığı acil ve sosyal güvenlik olayları ayrılır . Yakından insanların günlük yaşam ile ilgili, bu acil istikrar ve insan toplumunun gelişimi üzerinde doğrudan bir etkisi var. Son yıllarda, kamu acil Wenchuan deprem, Bangladeş'te şiddetli tropikal fırtına, Bombay demiryolu patlama, vb bu afetlerin işlenmesi gibi, birbiri ardına oluştu, insanlar bir yerinde bilgi sistemi ve ses işleme yeteneği olduğunu görebilirsiniz temel önlemek, kontrol etmek, hafifletmek ve kamu acil etkisini en aza indirmek ve devlet güvenliğini korumada önemli rol oynarlar, sosyal istikrarın korunması ve halkın yararları korumak için.

Sistem Giriş

Kamu acil durumlar için yerinde bilgi edinme ve iletme sistemi, uzaktan ses, video ve her türlü karar verme için yararlı bilgiler toplamak için tasarlanmıştır .Sistemi böylece acil hükümetin acil kullanım için güvenilir bir bilgi sistemi sağlayarak, gerçek-zamanlı olarak veya mikrodalga haberleşme uyduları üzerinden hükümetin komuta merkezine bilgi iletir. Komuta merkezi, siteden bilgi geribildirim göre etkin bir şekilde değerlendirme ve karar verir, sonra acil kaynaklanan kayıp ve zararların en aza indirmek için önlemler alır.

Sistem Gereksinimleri

Acil herhangi bir yerinde meydana gelebilir, bilgi sistemi sürekli aşırı sıcaklık, nem, EMI, ağır toz, titreşim ve şok gibi bazı karmaşık ortamlarda uzun süre çalıştırmak gerekir, bu yüzden vb Kişisel ve ticari bilgisayarlar bu tatmin edemez gerekliliktir. Site bilgilerini gerçek zamanlı olarak her türlü kazanmak ve bunları doğru bir şekilde süreci, engebeli bilgisayarlar ve ilgili denetim kurulu ve yönetim modülü benimsemeye tavsiye edilir. Istikrarlı, güvenilir, su geçirmez, toz geçirmez ve anti-şok sistem uzun bir süre için non-stop çalıştırılabilir.

Sistem Prensibi

Dört kategoride acil analizine göre, sistemi benimser state-of-the-art uydu iletişim ve spektrum iletişim, verici yerinde, video, ses ya da başka türlü bir gerçek zamanlı olarak komuta merkezine bilgi böylece koordineli bir komuta ve karar verme sisteminin kurulması için gerçek zamanlı bir veri kaynağı için güvenilir bir bilgi sistemi sağlar.

Sistemi, her türlü bilgi veya ön uç sensörleri veya dedektörleri aracılığıyla gerçek zamanlı olarak veri toplar, sonra arayüzleri üzerinden gömülü mikroişlemciler gönderebilirsiniz . 32-bit mikroişlemci tarafından işlendikten sonra, tüm veri iletişim ünitesine veri arayüzleri üzerinden iletilebilmesi için. Sonra iletişim ünitesi, kablosuz mikrodalga iletişim veya uydu iletişimi yoluyla komuta merkezi tüm verileri iletir ve merkezi görüntüleme cihazları üzerine görüntüler .

Komuta merkezi yanı sıra karar verme için bilgi ya da video sitesinden elde, acil haberleşme üniteleri ile site onun emir ve talimat sunabilirsiniz.

Blok Diyagramı

Sistem Yapılandırması

RuggedPad 14 "Sağlam Dizüstü Bilgisayar: JNB-1401
İşlemci: Intel ® Core ™ Duo L2400 1.66GHz
Bellek: DDRII 667 MHz 1GB (2.5GB için)
Depolama: 80G SATA sabit disk
Çalışma Sıcaklığı: -20 ° C ~ 55 ° C
Emniyet Performans: GB 4208-84/IEC60529 uyumlu, IP54 Sınıf
Anti-şok ve Anti-titreşim: GJB 322A sağlam uyumlu

20 "sağlam panel ekran: JDS-2001
Arayüz: BNC, VGA
Çalışma Sıcaklığı: -15 ℃ ~ 55 ° C (-25 ° C ~ 65 ° C isteğe bağlı)
Anti-şok ve Anti-titreşim: GJB 322A sağlam uyumlu (tam sağlam isteğe bağlı)
Emniyet Performans: Kutu PC için ön panel, IP54 IP65

Sistem Değerlendirme

Güvenlik ve güvenilirlik, üstün teknoloji, birleşik standartlar ve verimli çalışma ilkelerine göre, sistem, mükemmel güvenilirlik, yüksek adaptasyon, zengin genişliyebirliğe ve yüksek esneklik sunuyor . Kamu acil dört kategoride hedeflenen sistem, bilgi edinme yetenekleri birçok türde vardır. Komuta merkezi bilgi sistemi ile, zamanında ve doğru bir şekilde acil sitesinden bilgi edinebilir ve acil kurtarma ve karar verme için onları kullanabilirsiniz. Karşı mükemmel performansı ile sert ve düşmanca bir ortamda, sistemin yaygın, deprem yardım çalışmaları, sel mücadele, olimpiyat güvenlik ve özel uygulamalar, vb gibi bazı özel durumlarda uygulanabilir .

Metro Yolcu Bilgilendirme Sistemi (PIS)

Sistem Giriş

Yirminci yüzyılın nüfus patlaması Şu anda, dünya çapında büyük şehirlerde şehir içi trafik sistemi geliştirmek ve zaten meşgul yollar üzerindeki baskıyı hafifletmek için gereken sorunları, trafik sıkışıklığı, çevre kirliliği, enerji krizi, vb gibi bir dizi doğurur. Güvenli, konforlu, dakik, çevre dostu ve büyük kapasiteli bir ulaşım aracı olarak, Şehiriçi raylı büyük ölçüde geliştirilmiştir. Daha fazla şehirler rahat, kullanışlı, verimli bir metro sistemi bina tahsis edilmiştir .

Bilgisayar sistem ve multi-medya ağ teknolojisi dayanarak, PIS metro istasyonları ya da trenle bölmeleri ekran terminalleri üzerinden hizmet bilgileri her türlü yolcu sağlar. Ilanlarının, pek çok diğer gerçek zamanlı multi-medya bilgi yolcu, zaman tabloları, otomatik istasyon adı anons, hava durumu, gerçek zamanlı haberler, canlı maç, reklam, bilgi aralığı. Yangın, deprem ya da terör saldırısı meydana geldiğinde, acil tahliye sistemi için gerçek zamanlı bilgi sağlar.Araç monte edilmiş cihazlar, kablosuz veri haberleşme modülleri bilgi alma ve işleme sonra, yolcuların güvenli ve verimli bir şekilde metro servisleri kullanmak için yol gösterici istasyonları veya tren bölmeleri likit kristal ekranlar ile bunları görüntüler .

Sistemin Özellikleri

1. Tren bölmeleri ve kontrol odaları arasında kablosuz mobil iletişim ile, kullanışlı ve ekonomik.

2. Daha önce, metro ilan, istasyon adı, karşılık gelen bir düğmeye basarak sürücü tarafından elde edildi. Kablosuz teknolojisi, kablosuz otomatik kontrol anlar ise hatalar genellikle manuel çalışma ile meydana gelir.

3. Zaman, varış ve kalkış ilan, otomatik istasyon adı, tren soruşturma, hava durumu ve gerçek zamanlı haber ve pek çok diğer bilgi hizmetleri modern metro yolcu dostu, sürat ve verimliliği yansıtabilir.

Sistem Yapısı

PIS üç iletişim katmanları içine düşer:

Birinci katman: Merkezi Kontrol Ünitesi
Güvenliği yönetim otoritesi karar verme merkezi olarak merkezi kontrol ünitesi yönetir ve tüm sistem düzenler. Yangın, deprem ya da terör saldırısı meydana geldiğinde, merkezi kontrol ünitesi konularda hükümet bildirimler, tahliye komutları ve alt istasyonu kontrol merkezleri için diğer talimatları.

İkinci kat: Alt-istasyonu Kontrol Odası
Alt istasyon Kontrol Odası, Merkezi Kontrol Ünitesi yanı sıra yolcu, hava durumu, kalkış ve varış zamanı, gerçek-zamanlı haber ve reklam ilanlarının da dahil olmak üzere bilgi komutları geçen, bir kablosuz olarak monte edilmiş araç kontrol ünitesi ile iletişim kurabilirsiniz . Bir tren istasyonuna geldiğinde, istasyonun kablosuz cihaz için istasyon bilgisi geçen tren bölmesi biri ile iletişim kurabilirsiniz. Bilgi aldıktan sonra, tren bölmesi yüklü kablosuz modüller yolcuların trenden almak için hazırlama, tren sistemi yayın yoluyla yolcu sağlar.

Üçüncü kat: İstasyon ve Tren Adedi Ekran Terminalleri
Kablosuz veri haberleşme modülleri Alt istasyon Kontrol Odası çeşitli bilgi almak ve her bölmesi yüklü likit kristal ekranlar aracılığı ile bilgi görüntülemek için, araç monte edilmiş kontrol ünitesi monte edilir. Yolcular, otomatik istasyon adı duyurular, varış zamanı ve diğer ses bilgi için Uyarılar araca monte edilmiş kontrol üniteleri ile elde edilir.

Blok Diyagramı


Sistem Yapılandırması


Merkezi Kontrol Ünitesi:
Şasi: EVOC IPC-810B / EVOC IPC-6113LP4; Anakart: EVOC FSC 1719CLNA;
Aksesuarlar: P4 3.0G/1G memory/160G sabit disk / EVOC klavye ve fare.
Alt istasyon Kontrol Odası:
Şasi: EVOC IPC-810B / EVOC IPC-6113LP4 Anakart: EVOC FSC 1713VNA (B)
Aksesuarlar: P4 2.8G/2G memory/160G sabit disk
Ekran terminal istasyonları:
Şasi: EVOC IPC-8201 (ODM) / EVOC IPC-6105P4 Anakart: EVOC FSC-1713VNA (B)
Aksesuarlar: P4 2.8G/2G memory/160G sabit disk
Tren bölümlerinde terminal ekran:
MEC-5002 Model: EVOC
Aksesuarlar: Pentium-M 1.8G / 512MB DDR / 2 x 100Mpbs LAN / 6 x RS232


Sistem Değerlendirme

Hızla büyüyen multimedya ve kablosuz veri iletişim teknolojisi dayanarak, metro PIS, hızlı ve uygun hizmetleri ile yolcu sağlayabilir . Merkezi kontrol ünitesi, alt istasyon kontrol odası ve araç monte edilmiş kontrol ünitesi, güvenilir ve istikrarlı bir sistemin çalışmasını sağlamak, EVOC Kullanıcı gömülü ve endüstriyel bilgisayar ürünleri benimsenmesi.

EVOC Karayolu Tünel Güç Kaynağı ve Dağıtım İzleme Sistemi

Karayolu tünelleri genellikle uzak, dağlık bölgelerde yer, bu yüzden onların güç kaynakları, ultra-uzun mesafe kapsama alanı özelliği ve dağıtım izleme sistemleri çok sayıda nesneleri tespit etmek için. Dikkatli planlama, tasarım, seçimi ve uygulanması için çağırır. Bu durumda sistem, tasarım, imalat ve inşaat deneyimi güç otomasyon izleme sektöründe EVOC yoğun Ar-Ge çalışmaları ve yıllar bir sonucudur. Bu sistem, çeşitli teknik şartname ve standartlara dayalı geliştirilen ve karayolu tüneli izleme özellikleri bir görünüm ile öne sürülmektedir.

Karayolu tünelleri için güç kaynağı ve dağıtım izleme sistemi gereksinimleri

Karayolları her bölümünde güç kaynağı ve dağıtım sistemi, gerçek zamanlı ve merkezi yönetim sağlamak, bu bilgilerin gerçek zamanlı izleme, tünel önünde sonunda toplanan ve iyi bir otomatik alarm sondaj yönetim platformu. Tünel ön ucunda takılı çeşitli izleme ve koruma cihazları, aydınlatma ve havalandırma için güç kaynağı cihazları çalışma durumunu toplamak için gelen çizgi, giden hat ve santralleri devre kesiciler izlemek mümkündür. Sistem arızaları üzerine bilgi toplar ve böylece kazalara tepki hızlandırır ve arızalara yol açtığı elektrik kesintileri azaltır. Ana istasyonları aracılığıyla izleme merkezi, uzaktan kumanda anahtarları ve kontaktör döngüleri çalıştırmak mümkündür. Gerçek zamanlı izleme çeşitli düzeylerde / bölüm bara gerilim, gerilim ve elektrikli cihazların güvenilirliği kabul edilebilirliğini artırır.Elektrik enerjisi ve kilovat-saat hisselerini devraldığını, toplam yükü ve elektrik maliyeti değişiklikler çeşitli yükleri tam bir bilgi sunar.

Karayolu tüneli elektrik tedarik ve dağıtım izleme sistemi, karayolları, güvenli ve güvenilir çalışmasını sağlar. Önündeki başlıca aşağıdaki izlemek sona erer:

1. Tünel aydınlatma sistemi

a) Uzaktan izleme: aydınlatma anahtarları, gerçek zamanlı, gerçek yükleme ve statü göstergesi olarak hizmet denetler.

b) Uzaktan kumanda: AC kontaktörler, döngüler geçiş kontrol.

2. Tünel havalandırma sistemi

a) Uzaktan izleme: havalandırma makineleri, gerçek zamanlı on / off durumunu kontrol eder.

dönüş yönü b) Uzaktan kumanda.

c) Uzaktan kumanda: AD kontaktörler üzerinden havalandırma makineleri döngü geçiş kontrol.

3. Alçak gerilim pano: kadın banka döngü gerilimi kontrol eder. Bu üç faz (A, B, C) de dahil olmak üzere her trafo 1 set, kontrol eder.

4. : Yüksek gerilim pano, yüksek gerilim gelen hattı, giden hat kesicilerin anahtarlama durumunu kontrol eder. Bu durumunu kontrol eder, ancak doz onları kontrol. Master gelen hatta yüksek gerilim güç göstergesi açık / kapalı yargı gücü.

5. ATS: ATS otomatik anahtarlama cihazları kontrol eder.

6. UPS: doğrultucular, invertörler, pil, atlar, yük ve benzeri dahil olmak üzere iç gadgets, çalışma durumunu ve parametrelerini kontrol eder. Gadgets bir durum değişikliği oluşur ya da operasyonel bir parametre tavan aştıktan sonra, sistem otomatik olarak alarm sesi duyulur. Bunun yanı sıra, örnek görüntüler ile çeşitli voltaj, akım, frekans ve güç de dahil olmak üzere çeşitli UPS parametreleri izler.

7. Jeneratörler: Bu toplar ve protokolleri üzerinden gerçek zamanlı işletim durumunu izler.

Sistem Yapısı

Karayolu tünel güç kaynağı ve dağıtım izleme sistemi, 3-katmanlı yapısı, merkezi tünel ana istasyonu, yerel tünel yönetim istasyonu ve tünel ön ucunda izleme cihazları içeren bir benimser.
1. katman: merkezi tünel yönetim istasyonu, sunucular, yönetim yazılım sistemi, veritabanı ve minimize uyarı sistemi oluşur . Bu yolda tüm tünelin güç kaynağı ve dağıtım sistemi yönetiyor.
2. katman: kesimlerinin yerel tünel yönetim istasyonları. 100 kilometre daha fazla bölümün kavramı uzanan yollar boyunca tünellerin daha iyi yönetilmesi ileri sürülmektedir. Yerel yönetim istasyonları bölümlerde güç kaynağı ve dağıtım izleme sistemi çalıştırmak için sorumludur.
3. katman: tünel ön uçta izleme cihazları. Bunlar tünellerin trafo yüklü izleme ana bilgisayarlar, akıllı ekipman monitörleri ve çeşitli güç dağıtım denetleme ve kontrol modülleri içerir. 2.katman ve 3. katman bölümleri içinde, TCP / IP protokolü tabanlı ağlar tarafından tüm sistem bağlantılı ise 1. katmanı ve 2. katman, gövde fiber Ethernet ile birlikte entegre edilmiştir .

Şekil 1. Karayolu Tünel Kontrol Yönetim Sistemi Mimarisi

Merkezi izleme merkezi sunucular yerinde izleme ana bilgisayarlar ile iletişim kurmak için sorumludur. Sunucuları yönetim merkezi iç bilgi modu için kabul edilebilir standart biçimleri içine aldıkları IP veri paketleri (uyarı veriler de dahil olmak üzere, olay verileri çalıştırmak) farklı türde dönüştürmek ve sonra, operasyon izleme platformu yönlendirmek. Sunucuları da operasyon izleme platformu için performans izleme ana bilgisayarlara gönderilen ekipman kontrol komutları, kurulum komutları ve sorguları yol.
Çalışmasını kontrol platformu, günlük işletme ve bakım kalbinde yatıyor . Bu ifade, yazma, video haritalar, video, ses sunar. Ayrıca uyarı ses ve ışık uyarı, cep telefonu özellikleri ve sesli telefon arama uyarı. Bu çeşitli şekillerde nesneler, çalışma durumunu, mevcut cihaz parametrelerini, ekipman durumu, ve tarihsel veri ve analiz karşı uyarı sunma yeteneğine sahiptir. Ayrıca yöneticiler, fare veya klavye komutları kabul eder ve yol ekipmanları uzaktan kumanda, yerinde izleme cihazları iletişim sunucuları üzerinden parametre ayarı, sistem bakım, yazılım güncelleme, ilgili komutları .
Izleme merkezi, aşağıdaki ekipman ve sistemleri oluşur .
 1 adet sunucu (endüstri standardı sunucu, Windows 2000 İlan Server ağ işletim sistemi, SQL Server ağ veritabanı sistemi, GNC-Manager ağ yönetim yazılımı, otomatik uyarı donanım)
 1 adet işlem platformu (endüstriyel PC, Windows 2000 Pro işletim sistemi, ağ yönetim yazılımı terminalleri)
 1 adet lazer yazıcı (opsiyonel)
 1 x 100M Ethernet anahtarı (isteğe bağlı)
Ön tünellerin sonunda izleme donanım izleme, ana bilgisayarlar, akıllı ekipman monitörler ve bıçak anahtarı kontrol ağ izleme ana bilgisayarlar, gerilim vericileri, güncel vericiler, evrensel bir giriş / çıkış modülleri (485 kontrol ve kontrol modülleri, farklı türde oluşur. durumu ve çıkış kontrolü), güç kaynağı denetleyicileri ve akıllı cihazlar vb izler
Aşağıdaki gibi tipik bir tünel ön uç izleme ağı topolojik grafik.Ön sonunda izleme ana bilgisayar, akıllı donanım monitör ile trafo akıllı ekipman tüm operasyonel durumunu kontrol eder . Iletişim protokolleri toplayarak, IP ağı üzerinden gerçek zamanlı yönetimi için izleme veri yolu.

İzleme ana bilgisayarlar, coulant metre, gerilim vericiler, güncel vericiler, evrensel bir giriş ve çıkış modülleri, güç kaynağı kontrolörleri, örnekleme ve kontrol yönetimi . Bu aydınlatma sistemi geçiş durumu (güç kaynağı denetleyerek) ve havalandırma makineleri çalışma durumunu gerçek zamanlı olarak kontrol edebilirsiniz. Güç kaynağı kontrolörleri geçiş ışıkları uzaktan kontrol edebilirsiniz. Ve evrensel giriş ve çıkış modülleri, havalandırma makineleri dönüş yönü kontrol edebilirsiniz.
Gerilim vericileri, mevcut vericileri ve soğutucu metre elektrik modülleri, farklı türde gibi düşük voltajlı gelen üç fazlı voltaj veri olarak trafo, elektrik veri toplamak için kullanılır.

Giriş ve çıkış modülleri, yüksek gerilim master gelen hat kesici yanı sıra arıza durumu gibi büyük güç dağıtım donanımları anahtarlama durumu toplamak için kullanılır .

Kontrol ve kontrol modülleri tarafından toplanan (Mevcut üç fazlı, üç fazlı gerilim, aktif güç, reaktif güç, aktif enerji, reaktif enerji, güç faktörü, frekans vb), geçici elektrik döngü kesicilerin durumu ve döngü hatalar. Bu bilgilerin işlenmesi için 485bus ile ana bilgisayarlara izleme yüklenecek ve veri tabanı oluşturmak için yönetim merkezi, IP ağ protokolü üzerinden iletilecektir. Orada, konfigürasyon yazılımı otomatik olarak grafikler ve tarihsel kayıtları, yazıcı raporları bir kontrol listesi oluşturmak ve aşırı yük, yanlışlıkla gezileri ve dengesiz üç faz için alarm sesi, verileri analiz etme, operasyonel durum ekran çalıştırmak bilgileri işler .Böylece, görevli işçiler yük analizi, makul bir dağıtım, remote seçimini açık ve kapalı yanı sıra zamanında sorun çekim yapmak mümkün. Bu nedenle, güç dağıtım sisteminin modernize yönetim gerçekleşir.

Metro TVMs kullanılır EVOC PC'ler

Sistem Giriş
Kentsel nüfus şişme ve artan araçlar, trafik sıkışıklığı, birçok ilde gün sırasına göre olur . Birçok ülke, hem yeraltı ve yerüstü kapsayan çok yorgun trafik ağı yolda sıkışmaları hafifletmek umuduyla, daha iyi bir raylı sistem inşa etmeyi hedefliyor . Gerçekten de, raylı sistem geliştirilmesi, kentsel trafik artırır ve kent sakinleri için günlük commuting kolaylaştırır . Ancak, acele saatte, metro istasyonlarında bilet sayaçları uzun kuyruklar hala yolcular için bir sıkıntı . TVM kullanımı (Bilet Satış Makinesi) kırık olur. Bu makineler, işgücü maliyetleri önemli ölçüde azaltmak ve daha verimli bir yolcuya hizmet verecek .Sistem İlkeleri
Metro TVMs AFC (Otomatik Ücret Toplama) sisteminin bir parçasıdır. Otomatik satış makineleri benzer şekilde, yolcu talimatları otomatik yerine manuel göre bilet vazgeçebilir. Metro TVMs dağıtım birimleri, banknotlar ve metal paraların kimlik birimleri, bilet, dağıtım üniteleri ve yolcu operasyon birimleri vb manyetik veya kağıt bilet, toplu bilet dağıtımı, para almak durumunda bilet işaretleyerek, sikke ve notlar hem de dağıtım desteği bir artık. Kullanıcı dostu arayüzleri ve görünür simgeleri, bütün bunlar, bilet satın alma zamanı alıkoymaktadır ve yolcuları ile popüler hale getirir.
Dokunmatik ekranlar, yolcu ücretleri veya tespit bilet sayısı hakkında bilgi alabilir ve sonra doğrudan TVMs bu tür bilgileri girin. Sonra TVMs, ana denetleyicileri IC bilet kartı kontrol ve buna göre bilet dağıtımı, yazma-doğrulayarak, girdi işleme komutları yönlendirme, sorumlu. Banknot ve madeni paraların kimlik birimleri, çeşitli mezheplerin para anlatma yeteneğine sahiptir ve değişim doğru değişim veren birimler dağıtım .

Sistem Yapısı

Sistem Yapılandırması
TVM çekirdekli platformu endüstriyel PC'ler, güvenilir çalışan TVMs normal işlevi olup olmadığını belirler ve ne kadar hızlı yolcu bilet satın alabilecekler. EVOC özel amaçlı SPC-0501, metro AFC terminalleri ana kontrol birimlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış fan daha az gömülü PC düşük güç . Kompakt mimari tasarım, makul iç düzeni gibi I / O ve genişleme bağlantısı ile, ana kontrol ünitesi, metro AFC sistemi TVMs için kullanılmak üzere idealdir .

Özellikler:
◆ Intel düşük güç tüketimli Celeron-M ve Pentium-M serisi CPU
◆ 14 x seri port, 8 x USB bağlantı noktası, 16 x dijital I / O portu
◆ VGA + LVDS çift ekran destekler
◆ 4Mb NVRAM destekler
◆ +12 V DC giriş, 220V giriş ve adaptörler ile destekler
Yapılandırma:
Boyutlar: 95mm (H) x 235mm (W) x 160mm (D)
İşlemci: Intel düşük güç tüketimli Celeron-M ve Pentium-M serisi CPU
Bellek: onboard 512MB veya 1G, 2G bellek kadar SO-DIMM yuvası 1 x destekleyen ve
Depolama: 2 x SATA sabit disk sürücü yuvası, 2 x CF kart yuvası (CF kartlar isteğe bağlıdır)
PC/104 portu ve RAID kartları yanı sıra 4Mb NVRAM destekler
Video Port: 1 x VGA bağlantı noktası, 1 x port LVDS
Klavye / fare Arayüz: 1 x PS / 2 arayüzü
COM Port: 12 x RS-232 bağlantı noktası, 2 x RS-232/422/485 portu
LPT Port: 1 x paralel port
USB Port: 8 x USB2.0 port
Ağ Bağlantı Noktası: 1 x 10M/100Mbps RJ-45 portu
Dijital I / O: 16 x dijital I / O portu (8DI 8)
Ses Port: 1 x Mic-in, 1 x Line-in, 1 x Hoparlör çıkışı
Genişletme Bağlantı Noktası: PC/104Plus
Çalışma Sıcaklığı: -20 ° C ~ +60 ° C
Depolama Sıcaklığı: -40 ° C ~ +60 ° C
MTBF: ≥ 50000 saat
İşletim Sistemi: DOS, WinCE, LINUX, XPE
Güç Kaynağı: Harici AC 220 V-DC 12V adaptörü, yanı sıra 12 V DC geniş giriş

Sistem Değerlendirme
Uygun boyutlara ek olarak, SPC-0501 TVMs özel ihtiyacının ışığında, daha iyi bir genişleme için 14 seri port sunuyor. Ayrıca çift ekran VGA ve LVDS destekler.Ayrıca, bir elektrik kesintisi durumunda veri depolama sağlar 4Mb NVRAM sahiptir. Bu özellik, şarj-ilgili bilgileri korumaya yardımcı olur ve metro AFC sistem yönetimi önemli ölçüde kolaylaştırır.

Metro Kapsamlı İzleme Sistemi el KVM Uzaktan İzleme Teknolojisi

Arkaplan
Raylı sistem, dünya çapında çarçabuk gelişmekte olduğu gibi, çeşitli otomatik teknolojileri, metro, mekanik ve elektrik ekipman yönetiminde yaygın olarakuygulanan olsun. Daha önceleri, metro kullanılan mekanik ve elektrik ekipman bağımsız olarak kurulan ve başardı . Sonuç olarak, yazılım ve donanım platformları, uyumsuz, mimarileri ve telekomünikasyon protokolleri, çeşitli sistem kaynaklarını zor ve sistem donanım yapılandırması gereksiz paylaşımı . Tüm bu bakım ve yönetimi için kötü.

Otomatik teknoloji yaş gelir, daha fazla metro ve kapsamlı bir izleme sistemleri benimsiyor. Yerinde bu sistem, entegre ve kapsamlı bir izleme yazılım ve donanım platformları arasında kaynakların paylaşımı, acil müdahale ve işleme kolaylaştırır ve genel kullanım ve dağıtım geliştirir, uygulanabilir yapılır . Kapsamlı bir raylı taşıma izleme sisteminin uygulanması düzeni, çeşitli farklı ülkelerdeki ulaşım endüstriler arasında alınan olmasına rağmen, metro inşa edilmişti çoğunluğu değişen derecelerde sistem, metro otomatik teknoloji trendi temsilcisi kabul etmişlerdir .


KVM Teknoloji Genel Bakış
KVM, klavye, video ve fare için bir kısaltmadır . KVM teknoloji merkezinde, klavye, fare ve videoların uygun yapılandırma, merkezi idare ve kontrol sistemleri ve ağları fark, sistem yöneticilerinin çalışma verimliliğini artırmak, makine dairesi alanı da tasarrufa ve toplam sahip olma kesmek için bir fikir olduğunu ağlar ve sunucular maliyetleri. KVM ana bilgisayara geçiş sistemi, farklı işletim sistemleri ile birkaç ana bilgisayarlara arasında geçiş yapmak için bir dizi ya da birkaç setleri KVMs etkinleştirebilirsiniz . Böylece aynı zamanda birden fazla ana bilgisayar ziyaret etmek ve işletmek için bir dizi çevre birimleri sağlar.

Anahtarlama sistemi doz KVM ana bilgisayar, donanım, işletim sistemi veya uygulama yazılımı tek bir bilgisayara bağlı değil . Uzak iş istasyonları veya çevre KVM Switcher ve klavye kısayol tuşları veya ekran menüleri işletim düğmeleri birkaç ana bilgisayarlar arasında geçiş yapabilirsiniz. KVM konak bilgisayarlarda oturum açtığınızda, uzak iş istasyonları (ya da merkezi iş istasyonları) yeniden başlatmadan da dahil olmak üzere herhangi bir ana bilgisayar üzerinde simüle operasyon olabilir.

Ortak KVM yapısı aşağıdaki gibidir.


KVM Metro Kapsamlı İzleme kullanılır .

Strictly KVM sistemi kapsamlı bir izleme kısmi uygulama zaten sahiptir konuşma.Örneğin, izleme sistemleri kullanılan master ve bekleme sunucuları genellikle aynı görüntüleme cihazları kullanın. Ana sunucu ve bekleme sunucusu arasında geçiş KVM değiştiriciden tarafından yapılır, ayrıntıları burada korunur. Metro mekanik ve elektrik ekipman pratik yönetimi göz önüne alındığında, başka bir 2 çözümleri dikkate değer.

1. Sistem entegrasyonu ve uzaktan bakım
Kapsamlı izleme sistemleri, farklı sistemlerden gelen bilgilerin izleme ve satın alma sağlamak için hedefliyoruz . KVM düşük maliyetlerle bu fonksiyonu ulaşma yeteneğine sahiptir. Çözüm aşağıdaki gibidir. IP tabanlı KVM ana bilgisayar, terminal iş istasyonlarına bağlanın. KVM ağları üzerinden, ana bilgisayar, terminal iş istasyonlarına fonksiyonu taklit ve farklı sistemlerin cihazların izlenmesi ve kontrolü sağlamak .

Bu çözüm işlevselliği ulaşır ve yönetim açısından, maliyetleri düşürür. IP tabanlı KVM sistemi birden fazla uzak terminaller eş zamanlı erişim sağlar . Aynı zamanda erişim otorite kurma olanağı tanıyor. Bunun yanı sıra yeniden yapılanma, KVM gömülü kapsamlı izleme sistemleri erişim sağlar ve iş istasyonları ile ATS sinyalleri yönetim ulaşır. Öte yandan, seri port (veya USBs) KVM yönetim cihazlar üzerinden sanal kanalları (ağ geçidi benzer IP üzerinden seri) kurmak mümkündür. Bu nedenle seri port cihazlar ile uzaktan iş istasyonlarını korumak için çok daha kolaydır .


KVM Uygulama

2. İnsan-Makine Arayüzü Entegrasyon

Metro istasyonları kontrol odasında kullanılan ekipmanların genellikle şunlardır: 2 set kapsamlı bir izleme sistemi (çift ekran), 1 takım sinyal sistemi iş istasyonu (bazı çift ekran ya da çoklu-ekran ile), 1 otomatik ücret toplama sistemi için iş istasyonu, 1 kapı kontrol sistemi, yolcu bilgilendirme sistemi için 1 iş istasyonu, ve ofis otomasyon sistemi için 1 iş istasyonu için iş istasyonu. Genellikle pek çok ekipman parçaları çalıştırmak için görevli 2 işçi vardır. Çeşitli iş istasyonlarının LCD'ler arasında geçiş sıkıcı ve yorucu.

Iş istasyonları ve LCD'ler bolluk verimli fiziksel donanım yerleştirme aykırı ve görevli personel için cihazların yönetimi daha zor hale getirir . Sistemlerin entegrasyonu, yüksek maliyetler, henüz iş istasyonları ve LCD'ler sayısını azaltır. KVM sisteminin benimsenmesi çıkmaz çözmek için yardımcı olabilir. LCD'ler ve klavyeler personel sayısının orantılı olmasını sağlar. Yazılım, farklı sistemler arasında geçiş sağlar . Mantıkları açısından sistemleri ile bağlantılı olduğu için, güvenlik üzerindeki etkileri yoktur. Hong Kong metro hattında kullanılan bir ofis otomasyon sistemi ve başka bir sistem iş istasyonu KVM sisteminin benimsenmesi .

Öneriler
KVM-1701U
a. 103-key büyük klavye
b. Fare touch pad, X / Y çözünürlüğü> 1000 nokta / inç
c. 1U 19 "geniş raf
d. Montaj derinliği: 554mm ~ 850mm
e. Boyutlar: 554mm x 41.5mm x 440.4mm (G x Y x D)
f.17 "TFT LCD
g. En iyi çözünürlük: 1024 * 768
h. CE, 3C, FCC sertifikaları Alımı

Değerlendirme
KVM giriş yönetim gereksinimi bir ölçüde karşılamaktadır. Bu mekanik ve elektrik ekipman yönetimi kolaylaştırır ve yatırım önemli ölçüde azaltır . Metro kapsamlı izleme sistemleri uygulamaları umut verici .


TFDS Sistemi Kullanılan EVOC Bilgisayarları

Demiryolu inşaatı modernizasyonu teşvik etmek ve sağlamak için bir demiryolu geliştirme ileri sıçrama, Demiryolları Bakanlığı, nakliye yönetimini geliştirmek için yapısal reform gerçekleştirilir ve teknik düzeyde geliştirmeye devam etti. Genel planlama ve ana tren hatları başlayarak adım adım uygulama: Bakanlık ayrıca, tren bakım ve onarım reform ilkesi formüle sahiptir. Tren bakım reformunun hedefi, "operasyon prosedürleri basitleştirmek için ulaşım kuruluşların dayalı özel tren muayene ve servis noktaları birleştirerek, makine muayene insan muayene vardiya teşvik ve statik dinamik algılama ve bakım ayrımı yavaş yavaş ulaşmak ve onarım yanı sıra, insan ve makineleri optimize kombinasyonu ". Hareket eden trenler için gerçek zamanlı hata tespiti yapmak için, tren denetim ve yardımcı hizmet noktalarını arttırmak arıza tespit oranı ve bilgisayar tabanlı kontrol ile insan kontrolü yerine, Trouble Hareketli Yük Araç Algılama Sistemi (TFDS) kullanılır. Güvenlik tren ile ilgili anahtar bileşenleri dinamik algılama sistemi yapay görme teknolojisi geçerlidir.

TFDS yüksek hızlı dijital görüntü toplama, toplu görüntü verilerini ve hassas konumlandırma örüntü tanıma teknolojisi gerçek zamanlı işleme entegre bir akıllı sistem. TFDS bir uygulama "bilgisayar tabanlı algılama, manuel bakım", "manuel algılama ve bakım" geçiş gerçekleştirmektedir. Bu tren denetçisinin emek yoğunluğunu azaltır, ulaşım verimliliği artırır ve taşıma güvenliğini sağlar.

TFDS sistemi, hareket eden bir trenin görüntüleri toplamak için yüksek hızlı video kameralar kullanarak analiz eder ve trenin hızı ve türünü anlamaya bilgisayar kullanarak bunları işler, trenin en önemli parçaları görüntüleri bilgisayarlarında saklamak ve onları görüntülemek yanı sıra, onları baskı ve iletir. Ayrıca, dinamik kalite kontrol gibi kusurları, kırık, kayıp ve diğer hataları (örneğin araç boji, fren cihaz ve kuplör taslak dişli gibi), tren parçaları ve aksesuarları, böylece bilgisayar destekli bir şekilde tespit edilebilir. tren.

Pist görüntü toplama istasyonu ve tren algılama merkezi sistem iki parçadan oluşur. Pist görüntü toplama istasyonu, tekerlek sensörü, tren numara tanımlama sistemi, iletişimi kontrol işlemcisi, grafik sunucusu, yüksek hızlı görüntü elde etme cihazı, ışık kaynağı tazminat cihazı, pist ekipman koruması cihazı ve şebeke transmisyon ekipmanları oluşur. Ağ transmisyon ekipmanları, ağ sunucusu ve görüntü tarama terminali, tren muayene ve servis noktaları tespit merkezinde oluşur. Sisteminin işlevleri şunlardır:

1. Boji, fren cihaz ve kuplör taslak dişli tren kritik parçalar, otomatik olarak fotoğraf çekmek.

2. Görüntüleri analiz ve insan-makine işbirliği ile ilgili hataları bulmak.

3. Otomatik tren sayısı, türü ve tren moof belirlemek ve akslar ve arabaları saymak.

4. Otomatik çalışan bir trenin hızını algılar.

5. Otomatik Ekipman Kimliği (AEI) sistemi doğrudan tren sayısını okuyun.

6. Raporların otomatik tren muayene ve servis noktaları tarafından kullanılan.

7. Akıllı kimlik Bazı hatalar yapıldı.

8. Merkezi bilgi paylaşımı ve uyarı sistemi farkındayız.

Talepleri ve demiryolu yük arabası uygulaması özellikleri göre, sisteminizin aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:

1. Çoklu I / O bağlantı noktaları;

2. Yüksek CPU saat frekansı, görüntüleri çok sayıda işlemek için;

3. Hızlı ve pürüzsüz bir sunucularına veri transferi için Gigabit ağ iletim;

4. İnsansız uygulamalar olağanüstü istikrar ve kendini kurtarma gerektirir;

5. Demiryolu yanında güçlü bir titreşim, mükemmel anti-titreşim performansı gerektirir.

TFDS sistemi EVOC embedded PC demiryolu 5T (THDS TADS, TPDS TFDS, TCDS) uygulamaları için kullanılabilir. Ürün özellikleri aşağıdaki gibidir:

· Boyutlar: 177mm (H) x 482mm (W) x 452mm (D)

· CPU: Core ™ 2 Duo 2.4G/2.5G/2.6G/2.8G/3.0G (isteğe bağlı)

· Bellek: 2G/4G (isteğe bağlı)

· Sabit disk: 500G

· SSD: 2G DOM SSD

· Optik sürücü: 18xDVD (isteğe bağlı)

· Ağ: 2 x RJ45 GB, yüksek hızda ağ tabanlı kamera bağlamak için ağ bağlantı noktası.

· Standart I / O: 2 x RS-232 seri port

· Arka plan: 13-yuvası ve 14-slot bağlantı panelleri ile uyumlu ve destekler ISA / PCI / PCI-E otobüs genişlemesi ve kullanıcıların I / O kartı ve video satın alma kartı rahat genişleme.

· Ön panel: LCD ekran, gerçek zamanlı sıcaklık izleme ve güç kaynağı / HDD çalışma durumunu ekran destekleyen

· Güç kaynağı: destekler PS / 2 güç kaynağı

· Diğerleri: iki anti-şok bağlayıcı şeritler

· Yapı: PC hem ön ve arka tarafı kapı kilidi kontrol ünitesi ve klavye arayüzleri.

· Sistemi: Windows XP gömülü işletim sistemini destekler

, Saha uygulamaları uygun humanize ve endüstriyel tasarımı ile , EVOC kutu PC s demiryolu sisteminin özel ihtiyaçlarını karşılamak :

1 EVOC 'un benzersiz EPI otobüs ve arayüzler, 360 derece iletişim, toz geçirmez, sağlam yapısı, titreşim önleyici, belli bir ağırlık, sağlam ve istikrarlı bir bağlantı direnç sağlanması, altın parmak bağlantısı yerine Avrupa tarzı bağlantıları kabul eder. Bu nedenle, EVOC kutu PCler, demiryollarının yanı sıra titreşim çevre için idealdir ;

2. Ürünler, çeşitli kontrol kartları, I / O kartları ve fotoğraf makinesi ile tamamen uygun bağlantıyı destekleyen zengin bir genişliyebirliğe özelliği;

3. Ürünler gerçekten yüksek bir performans TFDS sistemi için mükemmel bir ağ ortamı sağlar Çift Gigabit Ethernet, destekliyoruz.

4. Ve ürün desteği, Windows XP gömülü işletim sistemi, böylece, yüksek stabilite ve güvenilirlik için insansız uygulamaları gerekliliklerini karşılarken, gömülü sistemler için özel EWF sistem koruma fonksiyonu destekler;

5. Ürünleri DOM'lar desteği ve sistem kararlılığı sağlar veri depolama sistemi tamamen ayrı DOM gömülü işletim sistemi kurmak;

6. Dahili watchdog zamanlayıcı, DB9 konnektörü üzerinden dışarı sinyal sıfırlama gönderir.Ve kullanıcıların, yazılım veya harici sinyal, sistem kendi kendini kurtarma için alan uygulaması gereksinimi karşılar, bilgisayarın otomatik olarak yeniden kontrol edebilirsiniz.HABERLER
server baglantisi olmadi